Polanin Strzałkowo – Wiara Lecha 1:4

Wiara Lecha przełamała niemoc i wygrała na ziemi konińskiej. Kibole pokonali w Strzałkowie Polanina 4:1 po golach Michała Niedźwiedzkiego, Marcina Mazurka i Huberta Wołąkiewicza. Lechitom brakuje dwóch punktów do awansu do IV ligi.

Wiara Lecha udała się do Strzałkowa osłabiona brakiem kilku podstawowych zawodników. W kadrze zabrakło Jakuba Wilka, Siergieja Krivetsa, Artura Adamskiego, Daniela Mankiewicza, a przed meczem wypadł kontuzjowany Dawid Czerniejewicz. Dodatkowo historia gier na ziemi konińskiej nie napawała optymizmem. W obecnym sezonie Kibole w czterech meczach zdobyli zaledwie punkt, choć w każdym spotkaniu jako pierwsi obejmowali prowadzenie.

Groźniejsze sytuacje na początku pojedynku stworzyli zawodnicy Polanina, którzy powinni objąć prowadzenie, ale w sobie tylko znany sposób pudłowali w dogodnych sytuacjach. Niewykorzystane okazje zemściły się w 23. minucie, gdy z prostopadłego podania Michała Niedźwiedzkiego skorzystał Marcin Mazurek. Napastnik niebiesko-białych stanął oko w oko z golkiperem gospodarzy i nie zmarnował szansy wyprowadzając lechitów na prowadzenie. Na kolejne bramki licznie zgromadzona publiczność musiała poczekać do drugiej części, a dokładniej do 66. minuty. Wówczas w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Hubert Wołąkiewicz, który dopadł do bezpańskiej piłki na piątym metrze przed bramką i po chwili skierował ją do siatki. Trzy minuty później było już po meczu. Podanie z głębi pola wykorzystał Niedźwiedzki i posłał futbolówkę w długi róg bramki gospodarzy. Strzelanie niebiesko-białych zakończył kapitan Wiary Lecha. W 78 min Niedźwiedzki nie dał szans bramkarzowi Polanina po strzale głową, który był wykończeniem dośrodkowania Marcina Daniela. Do końca spotkania lechici walczyli o setnego gola w sezonie, lecz nie zdołali już pokonać golkipera rywali. Najbliżej byli Niedźwiedzki i Mateusz Bednarek, ale obaj spudłowali w dogodnych sytuacjach. Mecz zakończyła bramka gospodarzy, którym udało się pokonać Mikołaja Nawrowskiego w piątej minucie doliczonego czasu gry. Wiara Lecha wygrała w Strzałkowie 4:1.

W następnym meczu Wiara Lecha podejmie w Twierdzy Śródka GKS Dopiewo. Pojedynek odbędzie się w sobotę, 4 czerwca o godzinie 16. W przypadku wygranej Kibole będą świętować mistrzostwo V ligi, a co za tym idzie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.