Polonia Chodzież – Wiara Lecha 0:1

W meczu 24. kolejki Wiara Lecha wygrała w Chodzieży 1:0. Gola na wagę trzech punktów dla drużyny kibiców Mistrza Polski zdobył Nikodem Jacek. Lechici zmniejszyli dystans do lidera do pięciu oczek.

Wiara Lecha, która dzień wcześniej świętowała pierwsze od siedmiu lat mistrzostwo Polski dla Kolejorza, udała się na trudny teren do Chodzież. Walczący o awans do IV ligi Lechici nie zawiedli kibiców niebiesko-białych, którzy zjawili się na stadionie Polonii. Wygrali 1:0.

Bramkę dającą zwycięstwo Kibole zdobyli w 19 min. Po kombinacyjnej akcji Nikodem Jacek znalazł się pięć metrów przez golkiperem Polonii i mocnym uderzeniem po ziemi skierował piłkę do siatki. Wiara Lecha mogła do przerwy wygrywać różnicą dwóch bramek, ale fatalnie w ostatniej minucie pierwszej odsłony spudłował Daniel Mankiewicz.

W drugiej części mecz toczył się w wolnym tempie, a oba zespoły nie oddały celnego strzału na bramkę. Polonia przez całe spotkanie nie zagroziła poważniej Wiarze Lecha. Kibole odnieśli skromne zwycięstwo 1:0. Wygrana pozwoliła poznaniakom odrobić dwa punkty do prowadzącej Noteci Czarnków. Nad Zamkiem Gołańcz i Akademią Reissa Lechici utrzymali siedem oczek przewagi.

W następnym meczu Wiara Lecha zmierzy się ze Spartą Oborniki. Obecnie ustalany jest nowy termin spotkania, który planowo miał się odbyć w niedzielę 22 maja o 20.