Polonia Golina – Wiara Lecha 3:1

W meczu 21. kolejki V ligi Wiara Lecha przegrała w Golinie z miejscową Polonią 1:3. Jedynego gola dla poznaniaków zdobył Michał Niedźwiedzki.

Wiara Lecha po powrocie z europejskiego wojażu do Florencji udała się do podkonińskiej Goliny, gdzie gospodarze punktowali w każdym meczu w obecnym sezonie. Twierdzy nie zdobyli. Choć prowadzili do przerwy to w drugiej odsłonie nie zdołali uniknąć błędów i musieli uznać wyższość miejscowej Polonii.

Lechici zagrali słaby mecz. Przed przerwą stać było ich jedynie na bramkę z rzutu karnego. W 10 min Michał Niedźwiedzki skutecznie wykonał jedenastkę po faulu na Siergieju Krivetsu. Po zmianie stron Wiara Lecha z każdą minutą traciła siły. W grę niebiesko-białych wkradło się dużo niedokładności, lechici tracili piłkę w niegroźnych sytuacjach. Skorzystali na tym gospodarze, którzy z każdą minutą zaczęli łapać wiatr w żagle. W 55 min doprowadzili do wyrównania. Podopiecznych trenera Łukasza Kubiaka stać było jedynie na strzał Kacpra Dolskiego zza pola karnego, który obił poprzeczkę. W ostatnich dziesięciu minutach Polonia zapewniła sobie komplet punktów. Po dwóch kontratakach gospodarze zdobyli dwa gole. Bramka na 2:1 wpadła w 82 min, a trafienie, które ustaliło wynik potyczki w 89 min.

Porażka nie miała wpływu na pozycję Wiary Lecha w tabeli. Kibole nadal są liderem. Nad drugą Olimpią Koło mają osiem punktów przewagi (wicelider swój mecz zagra w niedzielę, 23 kwietnia o godzinie 15).

Na zakończenie kwietniowej kampanii Wiara Lecha zmierzy się w derbach Poznania z Przemysławem. Pojedynek z rywalem zza miedzy odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia o godzinie 18 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej.