Porażka z liderem

Liga

Na rozpoczęcie 22. kolejki najciekawszej ligi świata, Jagiellonia zmierzyła się liderem polskiej ekstraklasy - Rakowem Częstochowa.

Spotkanie zaczęło się wyśmienicie dla żółto-czerwonych. W 3 minucie Imaz wyprowadził Jagiellonię na prowadzenie, po dośrodkowaniu piłki w pole karne, gdzie piłka wpadła "za kołnierz" bramkarza gości.

Raków nie zamierzał sie poddać i odważnie ruszył na bramkę Jagi, stwarzając sobie wiele groźnych sytuacji. Jagiellonia dzielnie broniła się, liczą na kontrataki.

W 38 minucie spotkania było 1-1. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Imaz jednak przegrał ten pojedynek.

W drugiej części gry nadal przeważał Raków Częstochowa, który był zdecydowanie lepszym zespołem. Co raz groźniej atakowali bramkę strzeżoną przez Zlatana Alomerovicia.

W 75 minucie meczu goście strzelili drugiego gola i wyszli na prowadzenie. W końcówce Jaga odważniej ruszyła na bramkę Rakowa, który mądrze się bronił i nie zezwolił na stworzenie strzeleckich sytuacji.

W taki sposób Jagiellonia Białystok doznała pierwszej ligowej porażki w tym roku.

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 1:2 (1:1)

Bramki: Jesús Imaz 3' - Jean Carlos Silva 38', Tomáš Petrášek 75'

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 32. Miłosz Matysik (67' 19. Paweł Olszewski), 4. Israel Puerto, 3. Dušan Stojinović, 36. Jakub Lewicki, 14. Tomáš Přikryl (67' 18. Tomasz Kupisz), 8. Nené, 6. Taras Romanczuk (82' 16. Michal Sáček), 11. Jesús Imaz, 7. Juan Cámara (54' 27. Bartłomiej Wdowik), 9. Bartosz Bida (54' 28. Marc Gual).

Raków: 1. Vladan Kovačević - 4. Strátos Svárnas, 2. Tomáš Petrášek, 3. Milan Rundić (46' 7. Fran Tudor), 20. Jean Carlos Silva (73' 17. Mateusz Wdowiak), 66. Giánnis Papanikoláou, 8. Ben Lederman (79' 5. Gustav Berggren), 11. Ivi López, 30. Władysław Koczerhin (84' 27. Bartosz Nowak), 23. Patryk Kun, 21. Vladislavs Gutkovskis (84' 9. Sebastian Musiolik).