User Menu Search
Close
Adrian Byłeń
/ Kategorie: Kibice Razem

Projekty kibicowskie w marcu - podsumowanie

Podsumowanie projektów koordynowanych przez PZPN, FKN i OZSK

kibice PolskiStandardowo w ramach współpracy z kibicami Polski Związek Piłki Nożnej w marcu prowadził lub współdziałał ze znanymi wcześniej projektami kibicowskimi. W kilku zdaniach postaramy się opisać bogaty w wydarzenia marzec. Swoje działania kontynuuje Program KIBICE RAZEM i lokalne ośrodki, swoją aktywność zaczęli także SLO 1. i 2. Ligi, rozwija się działalność Federacji Kibiców Niepełnosprawnych, a wielkimi krokami zbliża się EURO 2016 we Francji, podczas którego nie zabraknie polskich kibiców.

 

Kibice RazemW ramach projektu KIBICE RAZEM postępują prace związane ze zwiększeniem liczby lokalnych ośrodków z 9 do 12 (według założeń Programu MSiT). Odbyło się również pierwsze spotkanie robocze KIBCIE RAZEM w 2016 roku, o którym więcej w jednym z poprzednich newsów http://kibice-razem.pl/Start/pierwsze-spotkanie-robocze-kibice-razem-w-2016-r

 

Zamykane są kolejne etapy niezbędne do otwarcia ośrodków w Chorzowie, Lublinie i Białymstoku. W dniu 31 marca przyznano dofinansowanie miejskie na prowadzenie ośrodka w ramach Programu KIBICE RAZEM w Chorzowie. Sesja, na której odbyło się głosowanie nad wspomnianym dofinansowaniem przejdzie do historii przede wszystkim dzięki wielomilionowej dotacji miasta na utrzymanie klubu Ruch Chorzów w Ekstraklasie. Więcej o 19. Sesji Rady Miasta Chorzowa tutaj: http://kibice-razem.pl/Start/nowy-o%C5%9Brodek-kibice-razem Warto także dodać, że w każdej z trzech miejscowości wybrano potencjalne lokale na funkcjonowanie ośrodka.

 

otwarcie sektora dla osób niepełnosprawnych na stadionie GKSu KatowiceOd początku roku pilnie śledziliśmy także poczynania założonego w październiku 2015 roku Związku Stowarzyszeń Klubów Kibiców Niepełnosprawnych, który przyjął nazwę FKN – Federacji Kibiców Niepełnosprawnych. Przypomnijmy, że w skład weszły KKN Śląsk Wrocław, Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy, Kibice Niepełnosprawni Legii Warszawa, KKN Lechia Gdańsk, KKN Chrobry Głogów, KKN GKS Katowice, KKN Górnik Zabrze, KKN Milicz, KGKN – Arka Gdynia oraz KKN Miedź Legnica. Wśród marcowych akcji warto wspomnieć o organizacji wyjazdów i uczestnictwie FKN w meczach Reprezentacji Polski w Poznaniu i Wrocławiu, otwarciu nowego sektora dla kibiców niepełnosprawnych na Stadionie GKSu Katowice, doradzanie samorządom ws. pomocy osobom niepełnosprawnym, także podczas meczów piłkarskich oraz liczne wyjazdy ligowe i mecze domowe ulubionych drużyn.

 

W marcu do Koordynatorów ds. Współpracy z Kibicami w klubach Ekstraklasy dołączyli SLO z klubów 1. i 2. Ligi. W Ekstraklasie 16 koordynatorów klubowych zaczęło swoją pracę razem ze startem rozgrywek. W pozostałych dwóch ligach szczebla centralnego główna aktywność SLO związana z meczami zaczęła się także z tuż przed pierwszym gwizdkiem podczas ligowych meczów. W przypadku 1. Ligi każdy z klubów ma swojego SLO, natomiast w 2. Lidze, jedynie 3 na 18 klubów nie posiadają SLO. W tym miejscu, warto także dodać, że posiadanie w klubie SLO jest jednym z wymogów licencyjnych.

 

OZSKWydarzeniem, o którym trzeba wspomnieć przy okazji projektów kibicowskich jest kibicowska propozycja zmian w Ustawie o BIM, które zostały przedstawione 22 marca podczas konferencji OZSK. Więcej na ten temat w artykule http://kibice-razem.pl/Start/podsumowanie-medialne-po-konferencji-ozsk-ws-ustawy-o-bezpiecze%C5%84stwie-imprez-masowych

 

warsztaty Ukraińskiego Związku Piłki NożnejNa końcu warto pochwalić się także przede wszystkim zaproszeniem dr Dariusza Łapińskiego – Krajowego Koordynatora ds. Współpracy z Kibicami na warsztaty Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej, które miały miejsce w Kijowie na przełomie lutego i marca. Ukraińska Federacja zainteresowana była projektami współpracy z kibicami, a w szczególności projektem SLO. Podczas warsztatów pojawiło się wiele pytań nt. wzajemnego zaufania, penalizacji, problemów organizacyjnych podczas wprowadzania systemu w Polsce oraz perspektywy wprowadzenia tego projektu na Ukrainie.

 

Praktycznie bezpośrednio z Kijowa dr Łapiński przeniósł się do Paryża, aby móc uczestniczyć w warsztatach UEFA, które dotyczyły przygotowania miast-gospodarzy na przyjęcie kibiców podczas EURO 2016 we Francji. Przedstawiciele miast przedstawili główne założenia oraz dostępne dla kibiców „atrakcje”. Polecamy szczególnie lekturę obszernego wywiadu na ten temat, którego Dariusz Łapiński udzielił portalowi Weszlo.com http://weszlo.com/2016/03/23/festiwal-teatru-awangardowego-czyli-co-francja-przygotowala-dla-kibicow/

 

Kwiecień zapowiada się równie ciekawie!

 

Drukuj
7394

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top