Przełamanie Jagi

Liga

Fatalna postawa zawodników w kilku ostatnich meczach nie napawała optymizmem przed piątkowym spotkaniem.
Mobilizacje wśród kibiców Jagi zorganizowali kibice gości, którzy zapowiedzieli przybycie do Białegostoku w komplecie, co też uczynili.
Gorący doping w chłodny wieczór niósł się z obu stron trybun przez całe spotkanie.
W pierwszej połowie na boisku zdecydowanie lepiej radzili sobie goście, którzy więcej byli przy piłce, stworzyli więcej groźnych sytuacji bramkowych, jednak nie potrafili zamienić tego na gola.
W drugiej części spotkania gra się wyrównała. Obie ekipy stwarzały sobie okazje ale to Jagiellonia w 71 minucie wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu.
I takim to sposobem w Białymstoku doszło do sensacji. Jagiellonia pokonała lidera Ekstraklasy 1-0.

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 1:0 (0:0)
Bramka: Jesús Imaz 71′

Jagiellonia: 1. Pāvels Šteinbors – 14. Tomáš Přikryl (90′ 9. Bartosz Bida), 25. Bogdan Țîru, 4. Israel Puerto, 2. Michał Pazdan, 5. Bojan Nastić – 11. Jesús Imaz (89′ 20. Kacper Tabiś), 26. Martin Pospíšil, 6. Taras Romanczuk, 44. Krzysztof Toporkiewicz (46′ 23. Karol Struski) – 10. Fedor Černych (67, 16. Michał Żyro).
Lech: 35. Filip Bednarek – 2. Joel Pereira, 18. Bartosz Salamon, 37. Ľubomír Šatka, 5. Pedro Rebocho – 50. Adriel Ba Loua (82′ 90. Artur Sobiech), 6. Jesper Karlström (82′ 10. Dani Ramírez), 30. Nika Kwekweskiri (65′ 25. Pedro Tiba), 24. João Amaral (87′ 11. Filip Marchwiński), 7. Jakub Kamiński (65′ 21. Michał Skóraś) – 9. Mikael Ishak.