PRZED MECZEM Z POLONIĄ KĘPNO. WIARA LECHA WRACA NA ŚRÓDKĘ

Po miesiącu przerwy Wiara Lecha ponownie zaprezentuje się przed własną publicznością. W sobotę, 7 października o godzinie 19 podopieczni trenera Łukasza Kubiaka podejmą na Śródce Polonię Kępno.

Po trzech wyjazdowych spotkaniach Wiara Lecha wraca do Poznania. Ostatnich pojedynków na Śródce lechici nie wspominają miło. Kibole po dwóch zwycięstwach na początku sezonu – 5:1 z Centrą Ostrów Wielkopolski i 1:0 z LKS-em Gołuchów przegrali dwie kolejne domowe potyczki. W obu spotkaniach Niebiesko-Biali jako pierwsi strzelali bramki, ale nie potrafili utrzymać przewagi. W meczu z Obrą Kościan pomimo prowadzenia 2:0 ulegli 2:3, natomiast w starciu z Lipnem Stęszew do 70. minuty wygrywali 1:0, by ostatecznie przegrać aż 1:4.

Wiara Lecha w ostatnich siedmiu meczach zwycięstwo odniosła tylko raz – przed dwoma tygodniami we Wrześni. W pozostałych pojedynkach sześciu pojedynkach zdobyła ledwie dwa oczka. W tabeli lechici zajmują obecnie dziewiąte miejsce z dwunastoma punktami. Identycznym dorobkiem może pochwalić się sobotni rywal DWL, który jest dziesiąty. Polonia Kępno lepiej spisuje w delegacji. Poloniści w pięciu spotkaniach zdobyli siedem punktów – wygrali w Piaskach i Ostrowie Wielkopolskim, a także zremisowali w Gnieźnie.

Mecz 11. kolejki IV ligi Wiara Lecha – Polonia Kępno odbędzie się w sobotę, 7 października o godzinie 19. Spotkanie posędziuje trójka arbitrów w składzie: Mariusz Sikorski (główny), Mariusz Borkowski i Kamil Stochaj (asystenci).