PUCHAR NIE DLA NAS!

Puchar Polski

Losowanie nie było dla nas tym razem łaskawe, ponieważ wszyscy liczyliśmy na spotkanie domowe w środku tygodnia wiedząc, że za 4 dni czeka nas mecz na szczycie Ekstraklasy z Legią Warszawa. Jednak nie zwieszaliśmy głów, a wynik meczu z ŁKS-em nastawiał nas bardzo optymistycznie przed potyczką w Pucharze Polski z Pogonią.

Do Szczecina w daleką podróż za swoim klubem udało się 270 kibiców Jagi w tym 5 osób z Białostockiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych.

Mecz w Szczecinie zaczął się od przewagi gospodarzy, jednak swoją szansę miał Jesus Imaz i mogliśmy prowadzić w tym spotkaniu. Tak się jednak nie stało, a w pierwszej części nie zobaczyliśmy bramek. Drugą część gry lepiej zaczęli goście w 54 minucie padła bramka dla Pogoni, jednak po analizie VAR bramka nie została uznana. Pogoń nie zwolniła tempa i 5 minut później na listę strzelców wpisał się Efthymios Koulouris, przegrywaliśmy 1:0. Mecz się otworzył i obie ekipy tworzyły sobie szansę do zdobycia bramki. W 79 minucie meczu szał radości na sektorze gości i pewnie przed telewizorami również. Bramkę precyzyjnym strzałem prawą nogą strzelił Bartłomiej Wdowik i był remis 1:1. Do końca regulaminowego czasu gry nie widzieliśmy już bramek, więc czekała nas dogrywka. Widać było zmęczenie po obu stronach, jednak to Pogoń przechyliła szalę awansu na swoją stronę. W 98 minucie po stałym fragmencie gry celnym strzałem głową popisał się Fredrik Ulvestad. Niestety nie udało się doprowadzić do remisu i rzutów karnych.

Podziękowaliśmy piłkarzom za walkę w tym meczu i ruszyliśmy w drogę powrotną do Białegostoku. W domu byliśmy następnego dnia po godz. 9.00. Teraz przed nami 7 finałów w walce o Mistrzostwo Polski, już w niedzielę ruszamy do Warszawy.

Widzów: 19 739