Pucharowa porażka
Jagiellonia Białystok

Puchar

Wtorkowe spotkanie w Pucharze Polski z Lechią Gdańsk zgromadziło na trybunach przy Słonecznej jedynie garstkę najwierniejszych kibiców.
Po sześciu meczów bez zwycięstwa, nasza Jaga stawiała czoła Lechii Gdańsk.
Mecz rozpoczął się od dominacji gospodarzy, którzy bardzo mocno chcieli w końcu jako pierwsi wyjść na prowadzenie. Jagiellończycy przeważali na boisku, jednak to goście jako pierwsi strzelili gola.
Kilkanaście minut później Lechia podwyższyła prowadzenie na 2-0 i tak zakończyła się pierwsza połowa spotkania.
Jaga nie chciała się poddać i wraz z drugą częścią spotkania ruszyła do ataku.
Niestety szybko wykorzystała to Lechia i w 50. minucie spotkania było już 0-3 dla gości.
Mimo zaangażowania i ciągłego atakowania bramki Gdańszczan udało się zdobyć tylko jedną honorową bramkę i tak zakończyło się spotkanie.

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 1:3 (0:2)
Bramki: Fedor Černych 64′ – Maciej Gajos 27′, Łukasz Zwoliński 39′, 50′

Jagiellonia: 55. Xavier Dziekoński – 14. Tomáš Přikryl (83, 13. Andrzej Trubeha), 4. Israel Puerto, 3. Błażej Augustyn (46, 25. Bogdan Țîru), 2. Michał Pazdan, 5. Bojan Nastić – 26. Martin Pospíšil, 6. Taras Romanczuk, 44. Krzysztof Toporkiewicz (46, 23. Karol Struski) – 11. Jesús Imaz, 10. Fedor Černych (77, 9. Bartosz Bida).
Lechia: 12. Dušan Kuciak – 5. Bartosz Kopacz, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 2. Rafał Pietrzak – 99. İlkay Durmuş (81, 20. Conrado), 6. Jarosław Kubicki, 69. Jan Biegański (67, 88. Jakub Kałuziński), 7. Maciej Gajos (87, 36. Tomasz Makowski), 79. Kacper Sezonienko (67, 17. Mateusz Żukowski) – 9. Łukasz Zwoliński (81, 28. Flávio Paixão).