User Menu Search
Close
Adrian Byłeń
/ Kategorie: Kibice Razem

PZPN i MSZ z narzędziami dla kibiców wybierających się na Euro

EURO 2016 z systemem informacji SMS dla kibiców Reprezentacji Polski oraz pakietem informacyjnym MSZ

kibice Biało-CzerwonychPo raz kolejny informujemy i zachęcamy do skorzystania z systemu SMS, który uruchomił PZPN. Jednak to nie koniec. Do systemu do zestawu narzędzi dla kibiców Reprezentacji Polski wyjeżdżających do Francji dołączył także nowy projekt Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Dzięki obu narzędziom otrzymasz na bieżąco najważniejsze informacje oraz zorganizujesz bezpieczną podróż na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

 

Pierwsze z narzędzi, o którym informowaliśmy już wcześniej – darmowy system informacyjny SMS dla kibiców - został przygotowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Ma on na celu jak najszybsze informowanie kibiców Reprezentacji Polski o najważniejszych wydarzeniach związanych z meczami Polaków we Francji oraz udzielanie praktycznych wskazówek podczas wizyty na stadionie. Serwis jest bezpłatny i wolny od reklam. 

 

 

serwis SMS dla kibicówPrzypominamy, że aby dołączyć do abonentów nowego serwisu wystarczy wysłać SMS o treści START na numer 500 505 505. Koszt takiego SMS-a to koszt zwykłej wiadomości tekstowej według stawek naliczanych przez danego operatora. W analogiczny sposób będzie też można zrezygnować z usługi wysyłając wiadomość STOP na numer 500 505 505. Więcej o systemie można przeczytać klikając TUTAJ

 

Na przygotowanie drugiego z narzędzi istotny wpływ miały ostatnie wydarzenia, jak ataki terrorystyczne w Paryżu i w Brukseli. Pokazały one jak ważna jest informacja o tym, ilu Polaków przebywa w danym miejscu na świecie. Przed wyjazdem do Francji warto zarejestrować swoją podróż w serwisie Odyseusz (www.odyseusz.msz.gov.pl). Darmowa rejestracja, która trwa kilka minut, może w niebezpiecznej sytuacji uratować życie. Przygotowany przez polskie MSZ serwis Odyseusz pomaga zlokalizować podróżnych z Polski w każdym zakątku globu, a w czasie niebezpieczeństwa umożliwia także konsulowi rozsyłanie zarejestrowanym osobom darmowych powiadomień SMS oraz ułatwia organizację odpowiedniej pomocy.

 

Odyseusz to nie ostatnie narzędzie MSZ, z którego warto korzystać w podróży. Najważniejsze praktyczne informacje na temat Francji, ale i wszystkich krajów świata można znaleźć w serwisie Polak za granicą (https://polakzagranica.msz.gov.pl/).

 

Zachęcamy do skorzystania z mobilnej wersji serwisu Polak za granicą – aplikacji iPolak (msz.gov.pl/ipolak), dostępnej bezpłatnie do pobrania na urządzania z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi (iOS, Android i WindowsPhone). Na stronach poradnika podane są adresy polskich placówek dyplomatycznych, gdzie w razie potrzeby można szukać pomocy konsula. Aplikacja polskiego MSZ zwiększa bezpieczeństwo podróżujących Polaków dzięki takim funkcjom jak przycisk S.O.S. z telefonem alarmowym do najbliższej polskiej placówki. Użytkownicy mogą również korzystać z powiadomień PUSH wysyłanych przez MSZ w razie zaistnienia niebezpiecznych sytuacji w kraju ich pobytu. Aplikacja działa w wersji offline, ale do pobrania najnowszych aktualizacji i ostrzeżeń trzeba skorzystać z Internetu.

 

Dodatkowe informacje o zagrożeniach w różnych rejonach świata można także śledzić na profilu @PolakzaGranica  (twitter.com/PolakZaGranica) na Twitterze. 

 

Drukuj
7091

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top