User Menu Search
Close
"Ravensbrück 2019"
Pogoń Szczecin
/ Kategorie: Pogoń Szczecin

"Ravensbrück 2019"

Pomimo ważnego wyjazdu do Warszawy meldujemy się na obchodach 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück.

Obozu, którego historię niemieckie władze postanowiły napisać na nowo. Aktualna dyrektor (a może jednak komendantka?) obozu, mając w pamięci ubiegłoroczną lekcję historii przypominającą że obozy był niemieckie, zakazała eksponowanie symboli NSZ na terenie obozu. Dla równowagi niemalże kwiatami witała niemieckie środowiska lewicowe, w tym obecną co roku antifę.

Naszym ogromnym obowiązkiem jest pamiętać i przypominać że wśród ponad 132 tysięcy więzionych kobiet, blisko 40 tysięcy stanowiły Polki - świadome patriotki, zatrzymywane za działalność konspiracyjną, uczestniczki Powstania Warszawskiego, członkinie AK jak i NSZ. Dlaczego mamy nie mówić o tym, że wyłącznie na młodych Polkach przeprowadzono zbrodnicze operacje doświadczalne? Dlaczego mamy zapomnieć, że operacjom kostnym i mięśniowym poddano 86 więźniarek, przy czym wiele z nich, które przeżyły, zostało kalekami?

Co roku jest nas coraz więcej, co roku coraz więcej mówi się o obozie w Ravensbrück. Za 12 miesięcy okrągła 75. rocznica. Data o której będziemy niejednokrotnie przypominać, licząc na Wasze liczne przybycie.

Drukuj
1935

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top