User Menu Search
Close
Relacja z meczu Polska - Urugwaj
JN
/ Kategorie: Kibice Razem

Relacja z meczu Polska - Urugwaj

okiem Federacji Kibiców Niepełnosprawnych

Piątek (10 listopada 2017 r.), zima zagląda już do naszych okien, mecz sparingowy o „pietruszkę”, brak „Lewego”. Wydawałoby się, że nie ma powodu, by przebyć po raz kolejny setki kilometrów na Stadion Narodowy. A jednak 104 osoby z różnymi niepełnosprawnościami pokonując kolejne bariery i kilometry przyjechały wraz ze swoimi opiekunami, by wspierać naszą kadrę w starciu z potentatem z Ameryki Południowej.

Mecz na boisku nie zachwycił (chyba, że koneserów taktyki i solidnej defensywy). Zabrakło bramek, acz nie zabrakło emocji i łez… wzruszenia! Swoją piękną karierę reprezentacyjną kończył bowiem barwny Artur Boruc. W 44 minucie wszyscy co mogli – wstali, by owacyjnie pożegnać „Króla Artura” nazwanego kiedyś „Borubarem”. Szpaler, oklaski i symboliczne przekazanie „pałeczki”, którą była kapitańska opaska. Liczba 65 zawsze będzie kojarzyć się z Arturem Borucem i pięknym pożegnaniem podczas meczu z Urugwajem. To chyba najpiękniejszy moment tego meczu. Pod nieobecność największych gwiazd zabrakło trochę „mocy”, by ugryźć solidny w defensywie Urugwaj. Solą piłki są gole – wszyscy wierzymy, że ten sparing i odrobiona lekcja zaprocentuje w kolejnych meczach właśnie bramkami, a przede wszystkim pozwoli nam cieszyć się z wyników w czerwcu i (oby!) również w lipcu, w którym to Mundial u naszych wschodnich sąsiadów wejdzie w decydująca fazę!

Na boiska i trybuny wracamy z Kadrą już w marcu! Oby z jak najciekawszymi przeciwnikami, emocjami i wspólną radością. Bo przecież… łączy nas piłka!

Federacja Kibiców Niepełnosprawnych

Drukuj
9209

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top