Relacja z meczu Wiary Lecha z Gromem Plewiska

Wiara Lecha przegrała w meczu 1. kolejki V ligi z Gromem Plewiska 0:1. Jedynego gola gospodarze zdobyli w 70. minucie.

Wiara Lecha bardzo słabo zaprezentowała się w pierwszej połowie. Zespół gospodarzy prowadził grę, utrzymywał się częściej przy piłce i potrafił groźniej zaatakować bramkę strzeżoną przez Michała Pecolda, który w kilku sytuacjach uchronił Kiboli przed stratą gola. Przed przerwą Wiara Lecha tylko raz zagroziła gospodarzom. Uderzenie Dawida Kaczmarka obronił jednak golkiper gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej odsłonie Wiara Lecha zagrała odważniej. Kibole zaczęli dochodzić do głosu. Kacper Dolski trafił w słupek, a strzał Kaczmarka wylądował na poprzeczce. Niewykorzystane sytuacje zemściły się. W 70. minucie gospodarze po składnej akcji wyszli na prowadzenie. Do końca pojedynku stroną dominującą byli Lechici, jednak nie znaleźli drogi do siatki. Mecz zakończył się zwycięstwem Gromu 1:0.

W 2. kolejce V ligi Wiara Lecha zagra z Piastem Poniec. Mecz odbędzie się w sobotę 8 sierpnia w Poniecu na stadionie przy ulicy Harcerskiej 3. Początek o godzinie 17.