User Menu Search
Close
Remis Duszyczek na początek sezonu
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Remis Duszyczek na początek sezonu

Trampkarze Wiary Lecha zremisowali na inaugurację sezonu 2020/2021 z drugim zespołem Błękitnych Owińska 3:3. Dwa gole dla młodych Lechitów zdobył 11-letni Witold Wypych. Prowadzenie dla niebiesko-białych uzyskał Jakub Tatarynowicz.

Kwadrans po godzinie 10 rozpoczął się pierwszy ligowy pojedynek na boisku w Robakowie w tym roku. Pandemiczny sezon nie pozwolił na dokończenie wiosny, więc na kolejny mecz przy ulicy Szkolnej kibice musieli czekać ponad 10 miesięcy. Na początek jesieni trampkarze Wiary Lecha podejmowali drugi zespół Błękitnych Owińska. Goście przybyli do Robakowo w koszulkach w niebiesko-białe pasy, więc trampkarze WL musieli zadebiutować na inaugurację w nowym trzecim komplecie - bordowo-białym. 

Tydzień przed inauguracją barwy klubowe zmienił najlepszy zawodnik młodej Wiary Lecha – Oliwier Osses. Obiecujący pomocnik przeszedł do Kotwicy Kórnik i zwolnił miejsce w jedenastce 11-letniemu Witoldowi Wypychowi. Trzy lata młodszy zawodnik okazał się jokerem w talii trenera Piotr Borowskiego. Nie wszedł w podstawowej jedenastce, ale jak już pojawił się na boisku to miejsca na pozycji numer 9 nie oddał do końca zawodów. Wypych kapitalnym uderzeniem zza pola karnego dał prowadzenie Wiarze Lecha 2:1. Wcześniej po indywidualnej akcji bramkę na 1:0 dla niebiesko-białych z Robakowa zdobył Jakub Tatatynowicz. Błękitni szybko odpowiedzieli na trafienie skrzydłowego WL. Pierwsza odsłona zakończyła się prowadzeniem Wiary 2:1. Więcej z gry mieli zawodnicy z Owińsk, ale szwankowała w ich szeregach skuteczność. W drugiej było podobnie. To Błękitni stworzyli więcej okazji, ale zdołali zdobyć ledwie jednego gola dającego remis 2:2. Po szalonej końcówce mecz zakończył się wynikiem 3:3. Najpierw na 3:2 trafił po dwójkowej akcji Tatarynowicz – Wypych ten drugi, ale przed końcowym gwizdkiem piłkę do własnej bramki skierował bezbłędny do tej pory Mateusz Latanowicz.

W 2. kolejce II ligi okręgowej Wiara Lecha ponownie zagra u siebie. Rywalem trampkarzy niebiesko-białych będzie Piastem Kobylnica. Pojedynek odbędzie się w sobotę 12 września o godzinie 10. 

Wiara Lecha - Błękitni II Owińska 3:3 (2:1)
bramki: Witold Wypych 2, Jakub Tatrynowicz 
WL: Sebastian Milewski - Kornel Szymkowiak, Mateusz Latanowicz, Mikołaj Miczyński, Barnaba Brodniewicz - Jakub Tatarynowicz, Franciszek Werner, Kamil Tatarynowicz, Bartosz Goderski, Jan Wieliński - Paweł Szmajdziński 
Ławka rezerwowych: Witold Wypych, Wojciech Latanowicz, Marianna Jeske-Choińska

Drukuj
291

Wybór motywu

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2020 Kibice Razem
Back To Top