Remis w Kielcach

Liga

W sobotni wieczór na Stadionie w Kielcach rozegrane zostały żółto-czerwone derby.
Jagiellonia zmierzyła się z Koroną.
Od pierwszego gwizdka sędziego mecz był bardzo wyrównany. Co raz, któraś z ekip próbowała trafić do bramki rywala. Początkowo Korona stworzyła sobie dwie idealne sytuacje, następnie do bramki trafił Naranjo, lecz sędzia dopatrzył się spalonego.
Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, w polu karny Jagi sfaulowany został zawodnik Korony i sędzia podyktował rzut karny, który zamieniony został na gola.
Do przerwy prowadzili gospodarze 1-0.
Po zmianie stron odważniej zaatakowała Jagiellonia. W 56 minucie spotkania Imaz strzałem głową pokonał bramkarza Korony i było 1-1.
Po straconym golu znów odżyli gospodarze, którzy w 68 minucie meczu ponownie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowania z prawej strony boiska nie przeciął żaden z zawodników i piłka ku zaskoczeniu Alomerovicia wpadła do siatki.
Następnie przycisnęli goście i w 81 minucie meczu Lewicki trafił do bramki Kielczan.
Pomimo podjętych prób, już żadnej z drużyn nie udało się trafić do bramki i spotkanie zakończyło się remisem 2-2.
Mecz z sektora gości obserwowało 310 kibiców Jagiellonii.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:0)
Bramki: Nono 45' (k), Martin Remacle 68' - Jesús Imaz 56', Jakub Lewicki 81'

Korona: 55. Xavier Dziekoński - 2. Dominick Zator, 4. Piotr Malarczyk, 66. Miłosz Trojak, 28. Marcus Godinho - 6. Jacek Podgórski (63' 98. Mateusz Czyżycki), 88. Martin Remacle (79' 10. Ronaldo Deaconu), 18. Yoav Hofmeister, 11. Nono (71' 8. Dalibor Takáč), 17. Dawid Błanik (62' 19. Jakub Konstantyn), 9. Jewgienij Szykawka (71' 20. Adrián Dalmau).

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 16. Michal Sáček, 72. Mateusz Skrzypczak, 17. Adrián Diéguez, 27. Bartłomiej Wdowik - 7. Dominik Marczuk (66' 18. Tomasz Kupisz), 6. Taras Romanczuk, 8. Nené, 99. Kristoffer Hansen (77' 36. Jakub Lewicki) - 11. Jesús Imaz, 28. José Naranjo (77' 51. Alan Rybak).