Remis z Jurandem

W drugim meczu kontrolnym Wiara Lecha zremisowała z Jurandem Koziegłowy 2:2. Bramki dla Kiboli strzelali Dawid Kaczmarek i Kacper Dolski.

Początek meczu należał do Wiary Lecha, która przez pierwsze minuty nie potrafiła przebić się przez szczelną defensywę gości. Pierwszy gol wpadł w 20. minucie. Po wrzutce Krzysztofa Szenfelda z rzutu rożnego, niekryty przez rywali Dawid Kaczmarek umieścił piłkę w bramce ładnym strzałem z woleja. Niestety dwie minuty później po błędzie i szybkiej kontrze rywali ponownie był remis. Kibole też nie czekali długo na to by wrócić na prowadzenie i w 28. minucie za sprawą Kacpra Dolskiego Wiara Lecha wygrywała 2:1. Pierwsza część gry zakończyła się remisem. W ostatniej akcji przed przerwą Jurand wykorzystał kolejny błąd defensywy gospodarzy.

W drugiej połowie szkoleniowiec Wiary Lecha, Jarosław Wróblewski dał szansę aż dziesięciu zmiennikom. Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środku pola, a akcji bramkowych było jak na lekarstwo. W 75. minucie sędzia wskazał na wapno za faul na Piotrze Makowskim. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki jednakże bramkarz rywali świetnie wyczuł intencje strzelca i obronił. Do ostatniego gwizdka nic już się nie wydarzyło. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Kolejny mecz sparingowy Wiara Lecha zagra we wtorek 14 lipca na bocznym boisku przy ulicy Bułgarskiej. Rywalem Kolejorza będzie a-klasowy Poznań FC. Początek o 20:20.

Wiara Lecha - Jurand Koziegłowy 2:2 (2:2)
bramki: 20' Dawid Kaczmarek, 28' Kacper Dolski - 22' 45'
DWL: Michał Pecold - Dominik Bednarek (46. Jakub Nowak), Stanisław Makowski (46. Maciej Łaszyński), Artur Adamski (46. Artur Grajkowski), Krzysztof Szenfeld (46. Patryk Olaszczyk) - Wojciech Paplaczyk (46. Patryk Antończak), Tomasz Smura (46. Jakub Pawlaczyk), Hubert Ziółkowski (46. Marcin Janas), Kacper Dolski (46. Jan Makowski), Dawid Czerniejewicz (46. Adam Lazarowicz) - Dawid Kaczmarek (46. Piotr Makowski)