User Menu Search
Close
Rok 2020 w pigułce
Lechia Gdańsk
/ Kategorie: Lechia Gdańsk

Rok 2020 w pigułce

Nikt nie mógł przewidzieć tego, jak potoczy się rok 2020. Z pewnością zostanie on w Naszej pamięci już na zawsze, a my chcielibyśmy przybliżyć Wam po krótce, jak tamte 12 miesięcy wyglądało z perspektywy Kibice Razem Lechia Gdańsk.

Ekstraklasa wznowiła rozgrywki na początku lutego, z Kibicami na stadionach, a nam na początek przyszło zmierzyć się w Meczu Przyjaźni ze Śląskiem we Wrocławiu 🇮🇹.

W marcu ruszyliśmy ze zbiórką środków na zakup kombinezonów ochronnych dla ratowników medycznych. Dzięki mobilizacji całego naszego środowiska, członkom Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk LWY PÓŁNOCY oraz klientom Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk do gdańskiego pogotowia trafił sprzęt za prawie 55 tyś Złotych.

Pod koniec kwietnia ogłosiliśmy konkurs plastyczny z okazji 75-lecia najlepszego Klubu na świecie, który przyniósł nam świetne dzieła wykonane najróżniejszymi technikami przez przedstawicieli kilku pokoleń kibiców spod znaku BKS. Wspólnie, siedząc w domu stworzyliście fenomenalne prace, a jedna z nich powędrowała aż do Muzeum Lechii Gdańsk.

W czerwcu na gdańskie torowiska wyjechał nowy, Biało-Zielony tramwaj, którego barwy miały uczcić jubileusz powstania Lechii Gdańsk. W ramach naszej kwietniowej ankiety, głosami Kibiców, otrzymał on godnego patrona w osobie legendarnego Romana Rogocza.

Na końcówkę tego zwariowanego sezonu wracamy na trybuny, a Lechia plasuje się ostatecznie na 4 miejscu.

24 lipca w 670 osób wyruszamy do Lublina wspierać Drużynę w ponownym wywalczeniu Pucharu Polski. Niestety po niezwykle emocjonującym meczu trofeum nie wraca razem z nami.

Koniec wakacji to początek nowego sezonu, nowe nadzieje na sukces.

Na przełomie sierpnia i września drużyna KRLG wzięła udział w tradycyjnym ogólnopolskim turnieju sportowym dla dzieci w Wawrzkowiźnie. A w tym samym czasie wspólnie na Fb wybieraliśmy najlepszą fotkę z wakacji, gdzie trwała zażarta rywalizacja o najnowszy model pasiaka, który był nagrodą główną w konkursie.

Na 1 listopada po raz pierwszy na taką skalę, zapaliliśmy znicze na trójmiejskich cmentarzach, oddając hołd zmarłym idolom trybun, którzy latami tworzyli historię Lechii Gdańsk.

Wraz z nadejściem jesieni kończymy z wycieczkami rowerowymi dla dzieci i młodzieży, a treningi piłkarskie przenoszą się na hale sportowe.

Na początku grudnia do Arturka Rosy trafiają zbierane tygodniami plastikowe nakrętki, których udaje się zgromadzić aż 1460 kg.

W grudniu, w asyście Piotrka Wiśniewskiego, wręczamy również paczki Mikołajkowe podopiecznym Gdańskich Domów dla Dzieci. Na biało-zielone gadżety mogli także liczyć wszyscy uczestnicy Mikołajkowych Turniejów Piłkarskich organizowanych wspólnie z Fundacją Obudź Nadzieję oraz Miastem Gdańsk.

Swoje prezenty otrzymują od nas także podopieczni Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdańsku PROMYK, gdzie udajemy się wypakowanym po dach dostawczakiem, z darami od Kibiców.

Minione 12 miesięcy zleciało ekspresowo, pomimo niedogodności udało się dokonać wiele, głównie dzięki Waszemu wsparciu, za które serdecznie dziękujemy!

Liczymy na Was również w 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ roku!

Obserwujcie nas, lajkujcie - będzie się działo! 🇳🇬👊🇳🇬

Drukuj
255

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top