User Menu Search
Close
Rozwiązywaliśmy "zagadki śląskiej duszy"!
Odra Opole
/ Kategorie: Odra Opole

Rozwiązywaliśmy "zagadki śląskiej duszy"!

Podczas spotkania autorskiego z Andrzejem Krzystyniakiem nie zabrakło trudnych i ważnych tematów

W sobotnie popołudnie, w ośrodku "Kibice Razem" w Opolu odbyło się ciekawe spotkanie autorskie w ramach Festiwalu Powstań Śląskich. Naszym gościem był pan Andrzej Krzystyniak - autor książek "Zwijanie Polskości" oraz "Zagadki Śląskiej duszy" - obie traktują o polskości śląska oraz tożsamości regionalnej i narodowej mieszkańców Śląska oraz ich relacji do siebie. Spotkanie było okazją by spojrzeć na temat oczami autora i lepiej zrozumieć jego sposób myślenia. Nie brakowało gorzkich uwag i reflakcji o kondycji państwa polskiego i jego kolejnych władzach. Chociaż punktem wyjścia była historia i zagadnienie tożsamości ślązaków głosujących "za Polską" w plebiscytcie 1921 r. to większość spotkania poświęciliśmy sprawom bieżącym.

Była też okazja do dyskusji i wymiany myśli z autorem. Publiczność wyrażała swoje opinie i chętnie dyskutowała z autorem. Po spotkaniu wszysyc jego uczestnicy otrzymali egzemplarz nowej książki autora i mogli uzyskać jego podpis na stronie tytułowej.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie. W organizacji tego wspierało nas Stowarzyszenie Biało-Czerwone Opole oraz inni organizatorzy Festiwalu Powstań Śląśkich.

Drukuj
1376

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top