User Menu Search
Close
Sektor gości dla kibiców z niepełnosprawnościami
Motor Lublin
/ Kategorie: Motor Lublin

Sektor gości dla kibiców z niepełnosprawnościami

Autorem pomysłu utworzenia takiego sektora jest Stowarzyszenie Kibiców Motoru Lublin "Motorowcy". Powstał on na bazie oberwacji, z których wynikało, że w 2. lidze wszystkie do tej pory dostępne na Arenie Lublin miejsca dla osób poruszających się na wózkach były zajęte, za to w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi jest 7 aktywnie jeżdżących za swoimi klubami grup kibiców z niepełnosprawnościami.

Do tej pory stosowano tymczasowe rozwiązanie polegające na umieszczeniu takiej grupy sympatyków gości na balkonie. Sprawiało to jednak, że byli oni daleko od swoich kibiców i nie mogli wspólnie przeżywać sportowych emocji. 

Stowarzyszenie zwróciło się więc do MOSiR Lublin oraz Klubu z pomysłem utworzenia takiego miejsca blisko sektora gości z uwzględnieniem przestrzeni i widoczności dla osób poruszających się na wózku, co zostało przez wszystkie strony przyjęte z entuzjazmem. Wspólnie udało się wybrać najlepsze miejsce oraz za zgodą MOSiR-u zdemontowano krzesełka w pierwszym rzędzie sektora C2, dzięki czemu znacząco poszerzono przestrzeń.

Stowarzyszenie Kibiców skonsultowało się z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych, żeby znaleźć najlepsze rozwiązanie wejścia na sektor przez osoby poruszające się na wózkach. Wynikiem tych konsultacji był plan zbudowania specjalnej platformy najazdowej, która jest rozwiązaniem najbardziej trwałym i stabilnym, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i komfort osób z niepełnosprawnościami.

Utworzenie takiego sektora wiąże się ze sporymi kosztami. Udało się jednak znaleźć firmę, dla której idea zwiększania dostępności wydarzeń sportowych dla osób z niepełnosprawnościami jest bliska. To spółka Zeever, która sfinansowała budowę platformy, za co bardzo dziękujemy. 

Sektor przygotowany jest w taki sposób, aby liczbę miejsc dla kibiców z niepełnosprawnościami dało się modyfikować. Można w nim zapewnić od 1 do 10 miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich razem z asystentami oraz dowolną liczbę miejsc dla osób z niepełnosprawnościami, które nie potrzebują przestrzeni na wózek.

Drukuj
111

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Poprzedni Następny
Back To Top