SPARING: KS GNIEZNO – WIARA LECHA 8:4

W pierwszym meczu kontrolnym sekcja futsalu Wiary Lecha przegrała z KS Gniezno 4:8. Bramki dla niebiesko-białych strzelili Mateusz Gajewski, Łukasz Pieczyński, Mikołaj Orczykowski i Jacek Sander.

Podobnie jak przed rokiem futsaliści Wiary Lecha na pierwszą grę kontrolną udali się do Gniezna, gdzie zmierzyli się z pierwszoligowym KS-em. Dwanaście miesięcy temu przegrali 0:5. Choć strata bramkowa była podobna to niebiesko-biali zagrali zdecydowanie lepiej.

Mecz odbył się bez zatrzymywanego czasu gry – oba zespoły ustaliły, że zagrają dwie połowy po pół godziny. Początek należał do gnieźnian, którzy po dziesięciu minutach prowadzili 2:0. Bramkę kontaktową zdobył Mateusz Gajewski, ale już chwilę później KSG ponownie miał dwa gole przewagi na lechitami. Podopieczni trenera Dariusza Pieczyńskiego wzięli się do pracy czego efektem było odwrócenie wyniku spotkania. W 19 min bramkę kontaktową zdobył Łukasz Pieczyński, następnie wyrównał Mikołaj Orczykowski, a 120 sekund przed końcem pierwszej połowy koronkową akcję całego zespołu wykończył Jacek Sander. Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu. Gol na 4:4 zakończył strzelanie w pierwszej odsłonie. Druga część należała do gnieźnieńskiego KS-u. Trafiali tylko pierwszoligowcy, którzy między 37, a 47 min strzelili trzy gole. Wynik spotkania na 8:4 ustalili w 59 min.

W następny weekend z uwagi na brak przeciwnika lechici rozegrają wewnętrzną grę kontrolną.

KS Gniezno – Wiara Lecha 8:4 (4:4)

Bramki: 1′ 10′ 12′ 30′ 37′ 45′ 47′ 59′ – 11′ Mateusz Gajewski, 19′ Łukasz Pieczyński, 22′ Mikołaj Orczykowski, 28′ Jacek Sander
Wiara Lecha: Jarosław Sałata, Wojciech Pers, ZT1 – Piotr Jabłecki, Jacek Sander, Oskar Ganowski, Dariusz Pieczyński, Mikołaj Orczykowski, ZT2, ZT3, Łukasz Pieczyński, Mateusz Gajewski