Sparing: Maratończyk Brzeźno – Wiara Lecha 1:1

W ostatnim meczu sparingowym rezerwy Wiary Lecha zremisowały 1:1 z Maratończykiem Brzeźno. Jedynego gola dla drugiej drużyny niebiesko-białych w 88 min zdobył Piotr Makowski.

Remisem zakończył się ostatni sparingowy pojedynek Wiary Lecha II przed zbliżającym się otwarciem sezonu 2023/2024 w B-klasie. Pojedynek w Brzeźnie był wyrównanym starciem obu ekip. Oba zespoły miały problem ze stworzeniem sytuacji bramkowych i zdobyły po jednym golu. W 43 min Maratończyk wyszedł na prowadzenie. W identycznym momencie, tyle, że w drugiej połowie, trafiła Wiara Lecha. Dwie minuty przed końcowym gwizdkiem gola z rzutu wolnego zdobył Piotr Makowski. Gospodarze w 80 min powinni prowadzić 2:0, ale strzał jednego z zawodników Maratończyka zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Kacpra Niezborałę.

Najbliższy mecz Wiara Lecha II Robakowo rozegra w niedzielę, 27 sierpnia o godzinie 18 na poznańskim TKKF-ie Winogrady. Rywalem podopiecznych trenera Piotra Jabłeckiego w pierwszym ligowym meczu będzie Karamba Gruszczyn. Lechici zagrają w roli gości.

Maratończyk Brzeźno – Wiara Lecha II 1:1 (1:0)

Bramka: 88′ Piotr Makowski
Wiara Lecha II: Mateusz Kolasa (46. Kacper Niezborała) – Tomasz Olejniczak, Kamil Kasprzak, Mateusz Raszyński, Mateusz Kmiecik (65. Dawid Białas) – Piotr Jabłecki, Bartosz Goderski, Adrian Nowak, Paweł Szmajdziński (60. Sebastian Potocki), Szymon Łaniecki (46. Piotr Makowski) – Dawid Białas (50. Tomasz Smura)