SPARING: WIARA LECHA – AVIA KAMIONKI 4:0

Wiara Lecha rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej sparingiem z Avią Kamionki. Lechici zwyciężyli z wiceliderem V ligi 4:0 po bramkach Daniela Mankiewicza, Bartosza Świątka, Mateusza Bednarka i zawodnika testowanego.
Spotkanie zaczęło się od dość wyrównanej gry w środku pola. Przez pierwsze pół godziny meczu ani ale Lechici ani Avia nie zdołali wykreować sobie klarownej okazji. Niebiesko-biali decydowali się na strzały z dystansu, ale uderzenia Bartosza Świątka i Jakuba Kieliszewskiego nie znajdowały drogi do bramki rywali. Kilka minut przed przerwą strzelanie rozpoczął Daniel Mankiewicz, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie i to Lechici prowadzili grę. Na kolejną bramkę trzeba było czekać jednak aż do 71 minuty, gdy piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Bartosz Świątek, a pojedynek główkowy wygrał zawodnik testowany, kierując piłkę do siatki. Dziesięć minut później Bartosz Świątek dołożył do asysty zdobycz bramkową. Pomocnik Wiary oddał plasowany strzał zza pola karnego i piłka wpadła do bramki Avii tuż przy słupku. Na dwie minuty przed końcem meczu wynik ustalił Mateusz Bednarek. 25-latek opanował piłkę po doskonałym podaniu, a następnie pokonał bramkarza rywali po sytuacji sam na sam.

W następną sobotę o godzinie 10.00 Lechitów czeka kolejna gra kontrolna. Tym razem rywalem będą juniorzy Lecha Poznań, a mecz odbędzie się na obiekcie Akademii Lecha Poznań w Popowie.

Wiara Lecha – Avia Kamionki 4:0 (1:0)
Bramki: 38’ Mankiewicz, 71’ zawodnik testowany, 82’ Bartosz Świątek, 88’ Mateusz Bednarek
Wiara Lecha: Wincenty Olesienkiewicz (46’ Mateusz Kolasa)- Krzysztof Kaźmierczak (46’ Mateusz Szeląg), Artur Adamski, Kuba Kałżyński, Dawid Czerniejewicz (46’ Błażej Guszczak), Dominik Bednarek (46’ Łukasz Szumiński), Marcin Daniel (33’ Kacper Dolski), zawodnik testowany, Bartosz Świątek, Daniel Mankiewicz (46’ Michał Niedźwiedzki), Jakub Kieliszewski (46’ Mateusz Bednarek)