Sparing: Wiara Lecha – GKS Dopiewo 1:4

Czwarty zimowy mecz kontrolny Wiary Lecha zakończył się porażką z ligowym rywalem – GKS-em Dopiewo, plasującym się aktualnie na czwartej pozycji. Strzelcem jedynej bramki dla Kiboli był Mikołaj Hudziak.

Podopieczni trenera Łukasza Kubiaka weszli w czwarty zimowy sparing w nienajlepszy sposób. Już w drugiej minucie meczu Michał Pecold musiał wyciągać piłkę z bramki, gdyż rywale wykorzystali rzut karny podyktowany po faulu na skraju pola karnego. Cztery minuty później goście podwoili swoje prowadzenie, gdy napastnik dopiewskiego zespołu urwał się defensywie Kiboli i wyszedł zwycięsko z pojedynku jeden na jeden z Pecoldem. Na domiar złego, w efekcie różnego rodzaju dolegliwości zdrowotnych przedwcześnie boisko opuszczali Marcin Mazurek, Marcin Daniel oraz Stanisław Makowski. Lechici starali się przejąć inicjatywę nad spotkaniem i odzyskać straty, lecz GKS odgryzał się bardzo groźnymi kontratakami. Jeden z nich zakończył się trzecią bramką po tym, jak napastnik gości minął golkipera Lechitów i skierował piłkę do siatki z ostrego kąta.

W przerwie spotkania zaszło do kilku zmian personalnych, które nieco ożywiły środowy występ lidera V ligi. Po stałych fragmentach sytuacyjne strzały oddawali między innymi Artu Adamski oraz Patryk Olaszczyk, ale wynik pozostawał niezmieniony. Z dobrej strony wykazywał się przede wszystkim Mikołaj Hudziak, który aktywnie zwracał na siebie uwagę z prawej strony boiska, wykorzystując podania Jakuba Wilka oraz Jakuba Maćkowiaka. Jedna z takich oskrzydlających akcji Lechitów zakończyła się bramką, gdy 19-latek wprowadził się z piłką w pole karne rywali i mocnym strzałem po ziemi pokonał golkipera rywali. Jak się później okazało, była to jedynie bramka honorowa dla Wiary. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego goście przeprowadzili ostatnią akcję spotkania, która zakończyła się czwartą bramką dla GKS-u i ustaleniem wyniku na 1:4.

Już w piątek o godzinie 20.45 Lechitów czeka kolejny sparing. Tym razem mecz kontrolny rozegranie zostany na stadionie przy ulicy Gdańskiej, a rywalem Lechitów będzie walczący o awans do V ligi Szturm Junikowo.

Wiara Lecha – GKS Dopiewo 1:4 (0:3)
Bramki: 76′ Mikołaj Hudziak – 2′, 6′, 31′, 90′
Wiara Lecha: Michał Pecold (46. Mikołaj Nawrowski) – Dawid Czerniejewicz (46. Artur Adamski), Stanisław Makowski (30. Patryk Olaszczyk), Eryk Lubieniecki (46. Sławomir Makowski), Krzysztof Kaźmierczak (66. Eryk Lubieniecki), Dominik Bednarek (46. Jakub Wilk), Jan Makowski (46. Jakub Maćkowiak), Marcin Daniel (22. Mikołaj Hudziak), Tomasz Smura (46. zawodnik testowany), Marcin Mazurek (15. Kacper Dolski (66. Daniel Mankiewicz)), Daniel Mankiewicz (46. Piotr Makowski)