SPARING: WIARA LECHA – KP WRZEŚNIA 6:2

Sekcja futsalu Wiary Lecha zakończyła okres przygotowawczy do sezonu 2023/2024. W ostatniej grze kontrolnej podopieczni trenera Dariusza Pieczyńskiego pokonali KP Września 6:2. Gole dla Niebiesko-Białych strzeliło aż sześciu zawodników.

Futsaliści Wiary Lecha na zakończenie przygotowań do drugoligowych zmagań rozegrali mecz kontrolny ze swoim ligowym rywalem, z którym zmierzą się na zakończenie listopadowej kampanii. Lechici, choć w pierwszej połowie nie zachwycili, to pokonali zespół z Wrześni różnicą czterech goli.

Sparingowe starcie pomiędzy Wiarą Lecha i KP Września zostało podzielone na dwie 35-minutowe połowy, w których nie obowiązywał zatrzymywany czas gry. W pierwszej części gry padły ledwie dwie bramki. Wynik otworzyli niespodziewanie goście, którzy byli nastawieni przed przerwą na grę defensywną. Trafili w 4 min. Wyrównanie nadeszło kwadrans później, gdy piłkę do siatki po asyście jednego z nowych nabytków Wiary Lecha wpakował Mikołaj Orczykowski. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Gra się otworzyła. Rywale zaczęli śmielej atakować, stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale do 68 min nie potrafili pokonać Jarosława Sałaty. Nie próźnowali lechici, którym do momentu straty drugiego gola udało się wyjść na czterobramkowe prowadzenie. W 39 min na 2:1 trafił Wojciech Tabiszewski, który wykorzystał podanie Łukasza Pieczyńskiego. Młodszy brat grającego trenera w kolejnych fragmentach dał popis gry w futsal. W 58 min podwyższył prowadzenie na 3:1, a po kilkunastu sekundach otworzył drogę do bramki Dariuszowi Pieczyńskiemu. Asystował także przy golu Daniela Lebiedzińskiego w 70 min, który ustalił wynik spotkania na 6:2. Wcześniej po dwójkowej akcji z Mateuszem Gajewskim bramkarza wrzesińskiej drużyny pokonał nowy zawodnik Niebiesko-Białych.

Kolejne spotkanie z udziałem futsalistów Wiary Lecha będzie pojedynkiem o punkty. Lechici podejmą u siebie Zawiszę Bydgoszcz. Szlagierowo zapowiadająca się inauguracja II ligi odbędzie się w sobotę, 21 października w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej przy ulicy Piotrowo.

Wiara Lecha – KP Września 6:2 (1:1)

Bramki: 20′ Mikołaj Orczykowski, 39′ Wojciech Tabiszewski, 58′ Łukasz Pieczyński, 59′ Dariusz Pieczyński, 66′ ZT2, 70′ Daniel Lebiedziński – 4′ 68′
Wiara Lecha: Jarosław Sałata, ZT1 – ZT2, Mateusz Jedliński, Jacek Sander, Mikołaj Orczykowski. Z ławki rezerwowych weszli: Oskar Ganowski, Dariusz Pieczyński, Mateusz Gajewski, Łukasz Pieczyński, Wojciech Tabiszewski, Daniel Lebiedziński, ZT3