Sparing: Wiara Lecha – Polonia Poznań 7:0

W drugim meczu kontrolnym Wiara Lecha pokonała Polonię Poznań 7:0. Dubletami popisało się dwóch zawodników: Jakub Wilk i Kacper Dolski. Do siatki trafili również Siergiej Krivets i dwaj kandydaci do gry w niebiesko-białych barwach.

W środku drugiego tygodnia przygotowań do nowego sezonu Wiara Lecha rozegrała pojedynek z Polonią Poznań – czołową drużyną Klasy Okręgowej, która w zeszłej kampanii otarła się o baraże. Zwycięsko z tej potyczki wyszli lechici pokonując rywala zza miedzy 7:0.

Worek z bramkami rozwiązał Siergiej Krivets, który po kwadransie gry pokonał golkipera polonistów. Jeszcze przed upływem trzydziestej minuty dwukrotnie piłkę do siatki skierował Jakub Wilk. Rozgrywający Wiary Lecha trafił do pustej bramki z bliskiej odległości, a następnie huknął nie do obrony po strzale zza linii pola karnego. Po bramkach dwóch mistrzów Polski z 2010 roku niebiesko-biali wygrywali do przerwy 3:0. Po zmianie stron pałeczkę przejęła młodzież. Na 4:0 wynik podwyższył Kacper Dolski, który wykorzystał sytuację sam na sam. Swój wyczyn po bliźniaczej akcji skopiował pięć minut przed końcowym gwizdkiem ustalając wynik sparingu na 7:0. Bramki strzelali także kandydaci do gry w Wiarze Lecha. W 74 min testowany obrońca zamknął dośrodkowanie na dalszy słupek Mikołaja Hudziaka, a napastnik kilkadziesiąt sekund później wykorzystał pojedynek oko w oko z golkiperem Polonii.

Drugi i zarazem ostatni tydzień letnich przygotowań Wiara Lecha zakończy w sobotę w Plewiskach. O godzinie 11 lechici zmierzą się z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Wiara Lecha – Polonia Poznań 7:0 (3:0)

Bramki: 28′ 29′ Jakub Wilk, 67′ 85′ Kacper Dolski, 15′ Siergiej Krivets, 74′ ZT3, 75′ ZT4
Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski (46. ZT2) – Kuba Kałżyński (65. Jakub Nowak), Hubert Wołąkiewicz (46. ZT3), Eryk Lubieniecki (46. Dawid Czerniejewicz) – Krzysztof Kaźmierczak (65. Łukasz Szumiński), Łukasz Szumiński (46. Jakub Maćkowiak), Siergiej Krivets (46. Marcin Daniel), Jakub Wilk (46. Kacper Dolski), ZT1 (65. Mikołaj Hudziak) – Mikołaj Hudziak (46. ZT4), Daniel Mankiewicz (46. ZT5)