Sparing: Wiara Lecha – Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:2

Wiara Lecha zremisowała w trzecim zimowym sparingu, stawiając czoła IV-ligowej Tarnovii Tarnowo Podgórne. Lechici prowadzili do przerwy 2:1, lecz ostatecznie jedenasty zespół IV ligi zdołał wyrównać. Strzelcami bramek dla Kiboli byli Daniel Mankiewicz i Mikołaj Hudziak.

Wiara Lecha zaprezentowała się w sobotnie południe z bardzo dobrej strony, rywalizując jak równy z równym z drużyną grającą na co dzień w IV lidze. Na początku spotkania tarnowianie stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, ale dobrze poradzili sobie z tym defensorzy niebiesko-białych. Kibole szybko odpowiedzieli na ofensywne próby rywali, bo już w czwartej minucie wybiegającego w pole karne Daniela Mankiewicza wypatrzył zawodnik testowany. 24-latek wykorzystał wykreowaną przestrzeń pod bramką rywali i plasowanym strzałem umieścił piłkę w siatce przy dalszym słupku. Po zdobytej bramce, Wiara całkowicie przejęła inicjatywę nad spotkaniem i posiadała piłkę częściej niż Tarnovia. Zespół z Tarnowa Podgórnego pozostawał czujny i w dwunastej minucie napastnik rywali wykorzystał błąd w rozegraniu Mikołaja Nawrowskiego, umieszczając piłkę w pustej bramce. Strata gola nie przeszkodziła Kibolom zawiązywać kolejne ciekawe akcje po kombinacyjnej grze. Po jednej z takich akcji Mikołaj Hudziak sprawdził czujność golkipera gości i oddał mocny strzał z okolic 25 metra. Piłka odbiła się od słupka, a następnie zatrzepotała w siatce, co wyprowadziło lechitów na prowadzenie, które utrzymało się do 55. minuty meczu.

Po przerwie sztaby szkoleniowe obu zespołów dokonały zmian personalnych w składach, co wpłynęło na obraz meczu w drugiej połowie. Zespół Tarnovii zaczął wykazywać się większą kulturą piłkarską, zaś niebiesko-białym coraz częściej zdarzały się błędy indywidualne i straty. W 55. minucie zawodnik gości doprowadził do remisu po indywidualnym rajdzie. Wynik meczu nie uległ zmianie do końca spotkania, choć szanse dla Wiary po strzałach z dystansu mieli jeszcze Kacper Dolski, Daniel Mankiewicz oraz Bartosz Goderski.

W najbliższym tygodniu Wiarę Lecha czekają dwa mecze sparingowe. Na środowy wieczór na godzinę 20:45 zaplanowano mecz kontrolny z ligowym rywalem Lechitów – GKS-em Dopiewo, zaś w sobotę o godzinie 18 rywalem Wiary będzie Szturm Junikowo. Oba spotkania zostaną rozegrane na bocznym boisku treningowym przy ulicy Bułgarskiej.

Wiara Lecha – Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:2 (2:1)
Bramki: 4′ Daniel Mankiewicz, 24′ Mikołaj Hudziak – 12′, 55′
Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski (46. Mateusz Kolasa) – Kuba Kałżyński, (52. Patryk Olaszczyk) Patryk Olaszczyk (46. Sławomir Makowski), Eryk Lubieniecki, zawodnik testowany (46. Kacper Dolski), Jakub Maćkowiak (67. Marcin Daniel) Hubert Ziółkowski (52. Tomasz Smura), Mikołaj Hudziak (67. zawodnik testowany), Marcin Daniel (46. zawodnik testowany), Daniel Mankiewicz, Piotr Makowski (80. Bartosz Goderski)