Sparingowo ! Odra Opole - Miedź Legnica 4:1 !
Miedź Legnica
/ Kategorie: Miedź Legnica

Pierwszy sparing za nami ...

Pierwszy sparing za nami. Miedź przegrywa w Opolu z Odrą 4:1 ! Czekamy na wasze komentarze i opinie ...

Odra Opole 4-1 Miedź Legnica

Hubert Sobol 8, 12, Szymon Skrzypczak 41, Mariusz Rybicki 66 - Marquitos 64 (k)

Skład Miedzi :

I połowa : Mateusz Hewelt - Marcin Warcholak, Nemanja Mijušković, Jan Ostrowski, Kuzdra, Adrian Purzycki, Maciej Koziara, Krzysztof Danielewicz, Henrik Ojamaa, Maciej Śliwa, Patryk Makuch.

II połowa : Mateusz Hewelt (65 Jan Szpaderski) - Michał Pojasek, Grzegorz Bartczak, Jan Ostrowski, Kuzdra, Adrian Purzycki (60 Marquitos), Aboubacar Condé, Mateusz Zatwarnicki, Henrik Ojamaa (60 Maciej Koziara, 75 Krzysztof Danielewicz), Szymon Cukier, Patryk Makuch.

Za nami pierwszy mecz sparingowy przed nowym sezonem. Miedź Legnica w Opolu mierzyła się z Odrą i niestety uległa 1:4. Gola dla Miedzi zdobył z rzutu karnego Marquitos.

Mimo początkowej przewagi optycznej Miedzi, która dosyć długo starała utrzymywać się przy piłce, to gospodarze otworzyli wynik spotkania. Już w 8. min Hubert Sobol po dośrodkowaniu w pole karne głową otworzył wynik. Ten sam zawodnik cztery minuty później prawie w identyczny sposób ponownie pokonał bramkarza Miedzi.  Legniczanie ponownie przejęli inicjatywę, ale poza uderzeniami z dystansu nie umieli poważnie zagrozić bramce Odry. W końcówce pierwszej części Odra za sprawą Skrzypczaka podwyższyła na 3:0.

W drugiej połowie Miedzi udało się zdobyć pierwszego gola. Po faulu na Makuchu w polu karnym, „jedenastkę”  na gola zamienił Marquitos. Była 64 minuta. Chwile później gospodarze ponownie trafili do legnickiej bramki. Po błędzie legnickie obrony czwartego gola dla gospodarzy zdobył z bliska Mariusz Rybicki. Miedź po stracie czwartego gola próbowała stworzyć kolejne szanse. Odra także nie odpuszczała i na boisku mieliśmy jeszcze kilka sytuacji podbramkowych. W 85 minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Michał Pojasek, ale trafił prosto w ręce bramkarza.

Był to dopiero pierwszy sparing Miedzi Legnica w tym okresie przygotowawczym. Kolejnym przeciwnikiem legniczan będzie drużyna Błękitnych Stargard.