User Menu Search
Close
"Sprzęt przekazany dla Pogoni Lwów"
Pogoń Szczecin
/ Kategorie: Pogoń Szczecin

"Sprzęt przekazany dla Pogoni Lwów"

W związku z zakończeniem współpracy z firmą ZINA Pogoń Szczecin posiadała spore liczby kompletów piłkarskich tejże marki, które były dotychczas używane w klubie. To już jednak melodia przeszłości, więc postanowiliśmy wykorzystać je w najlepszy możliwy sposób. Część asortymentu została przekazana Pogoni Lwów.

Okazja do tego nadarzyła się na turnieju polonijnym "Young Football Cup" w Pułtusku, na który udali się przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy".

Pogoń Lwów jest jednym z najbardziej utytułowanych przedwojennych polskich klubów piłkarskich. We współczesnej Polsce to tradycji lwowskiej Pogoni odwołuje się m.in. Duma Pomorza. - Całą piłkę w Szczecinie kształtowali lwowiacy. Mieczysław Matyas, który był trenerem I drużyny w momencie zmiany nazwy z Kolejarza na Pogoń, to przecież lwowiak. Wraz z bratem Michałem przez wiele lat przed wojną grali w tamtejszej Pogoni. Można wymieniać dalej: Zygmunt Czyżewski z Czarnych Lwów, Zbigniew Ryziewicz. To trenerzy, ale byli jeszcze działacze ze Lwowa wspominał śp. Zbigniew Wojdak, były piłkarz i trener młodzieży naszego klubu.

Drukuj
1423

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top