User Menu Search
Close
Adrian Byłeń
/ Kategorie: Kibice Razem

Strefa Kibiców w Nicei - słów kilka

subiektywne spostrzeżenia o Fanzonie w Nicei

wejście na strefę kibiców w Nicei

Jeżeli mecz Polska – Irlandia Północna będziesz oglądać na stadionie, to raczej nie zainteresuje Cię dalsza część tego artykułu. Natomiast jeżeli planujesz obejrzeć pierwszy mecz naszej Reprezentacji w Nicei – np. w lokalnej Fanzonie, to wskazana jest lektura kilku następnych akapitów. Postaramy się jak najlepiej streścić w nich spostrzeżenia dotyczącej ogólnej organizacji nicejskiej Strefy Kibiców.

 

strefa kibiców w NiceiPrzede wszystkim to, co na początek rzuca się w oczy to wielkość strefy. Jest to amfiteatr, na ok. 10 000 osób, który w porównaniu ze Strefą Kibiców w Paryżu jest niewielki.

 

Sama strefa, tak jak napisaliśmy w SMSach do abonentów specjalnego serwisu (więcej na końcu news’a) funkcjonuje w godzinach 13-23. Wyświetlane są w niej mecze i funkcjonuje kilka stanowisk gastronomicznych. Brak jest jakichkolwiek innych atrakcji. Ceny: Piwo 0,5 litra – 6,5 euro, Cola – 3,5 euro, ceny jedzenia 5 euro i w górę.

 

Wejście do Strefy znajduje się na południu, od strony morza. Organizatorzy nadal zastanawiają się nad stworzeniem dodatkowego wejścia, gdyż to obecne, przy wzmożonej kontroli może okazać się zbyt mało przepustowe i mogą tworzyć się zbyt duże kolejki. Na wejściu będą 2 kontrole – bagażu oraz wykrywaczem metali. Dzień przed meczem, 11 czerwca doraźnie funkcjonowało drugie wejście, lecz nie możemy zagwarantować jego istnienia 12 czerwca.

 

Również może okazać się, że strefa będzie po prostu przepełniona i organizatorzy i policja nie wpuszczą więcej osób.

 

Warto zatem przemyśleć wcześniej kilka wariantów. Pierwszym z nich jest przybycie do strefy przed godziną 17, ponieważ mniej więcej na godzinę przed rozpoczęciem meczu zaczynają się tworzyć kolejki. Drugi wariant to wybranie jednej z wielu knajp znajdujących się na pobliskich uliczkach. Oczywiście rozpiętość cenowa jest w nich bardzo duża, ale można znaleźć też knajpy nawet 20 metrów od Strefy Kibica, w których piwo kosztuje 3,5 euro. Przykładowe ceny z menu takiej knajpki poniżej.

 

przykładowe menu koło strefy kibiców w NiceiOprócz cen, warto też sprawdzić czy dany lokal na pewno wyświetla mecze i znaleźć odpowiednie miejsce z widokiem na telewizor. Ze względów bezpieczeństwa lokale mają zakaz wystawiania ekranów na zewnątrz, dlatego aby być pewnym, że obejrzymy mecz, warto zajrzeć na początku do środka i upewnić, że jest w nim tv z licencją na odtwarzanie meczów Euro. 

 

W przypadku, kiedy chcielibyście spędzić miło czas przed meczem, a następnie jechać na stadion i obejrzeć spotkanie Polska - Irlandia Północna, to "Polska strefa" w Nicei znajduje się na deptaku Rue Massena - bardzo blisko ogólne Fanzony. Trzy kroki od zachodniego końca deptaka, jakieś 50 metrów w kierunku promenady nad plażą, znajduje się przystanek shuttle busów kursujących na stadion. Kursy zaczynają się od godziny 13:00.

 

Informacje takie jak powyższa są na bieżąco wysyłane do abonentów specjalnego serwisu SMS dla kibiców z Polski. Aby zapisać się do systemu, wyślij START na +48 500 505 505 (koszt jak za zwykłego SMSa). W każdej chwili możesz zrezygnować z usługi wysyłając STOP na ten sam numer (koszt jak za zwykłego SMSa). Za przychodzące SMSy nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.

Drukuj
3194

Wybór motywu

Czytaj więcej

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2020 Kibice Razem
Back To Top