Szósty mecz z rzędu bez porażki, tym razem pokonujemy Zagłębie Lubin!

Liga

Po przerwie reprezentacyjnej przyszedł czas na spotkanie wyjazdowe do Lubina. Naszych kibiców było 310; wybraliśmy się trzema autokarami i autami, i jak zawsze z klasą oraz pełnym oddaniem dla Jagi dopingowaliśmy do samego końca. Wyjazd był długi, ponieważ liczył ponad 600 km w jedną stronę. Wyruszyliśmy w sobotę z rana, a wróciliśmy następnego dnia przed 4 rano.

Pierwsze 15 minut spotkania było spokojne, aż w końcu drużyna gospodarzy oddała strzał, ale niecelny. Około dwóch minut później Jesus Imaz oddał pierwszy strzał dla naszej drużyny, również niecelny. Od tego momentu mecz się rozkręcił. Jagiellonia atakowała, aż w końcu Jesus Imaz w 20. minucie spotkania zdobył bramkę po zamieszaniu w polu karnym. Dosłownie kilka minut później, a dokładnie w 24 minucie, po wrzutce w pole karne i po walce Churlinova z obrońcą o piłkę, obok znalazł się ,,Krzysiek "Hansen i to on dobił piłkę do bramki, dzięki czemu Jagiellonia prowadziła już 0:2. Po tej drugiej bramce pierwsza połowa dalej była emocjonująca, ale wynik w pierwszej połowie nie uległ już zmianie. Kolejna bramka pada w 58 ponownie strzela Jagiellonia i ponownie niezawodny Jesus Imaz strzelił on po ładnym zagraniu Michala Sacka. Jagiellonia po tej bramce prowadziła 0:3. Kilka minut później miała miejsce niebezpieczna akcja ze strony gospodarzy i strzał głową, ale piłkę z linii bramkowej wybił Adrian Dieguez.W 75 minucie ,bramkę zdobywa Zagłębie. Gol padł po wrzutce w pole karne i po strzale z głowy, a strzelcem tej bramki był Ławniczak. Po tym golu wynik to 1:3. Przez ostatni kwadrans obie drużyny miały jeszcze swoje okazje, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to my zabieramy 3 punkty do naszego domu . Po spotkaniu piłkarze podchodzą pod sektor gości i wspólnie z kibicami śpiewają, świętując zwycięstwo.

Mecz: Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok
Stadion: KGHM Zagłębie Arena