Szczęśliwy remis
Jagiellonia Białystok

Liga

Po trzech porażkach z rzędu Jagiellończycy zagrali mecz z drużyną występującą w europejskich pucharach.
Gospodarze byli właśnie pomiędzy meczami ze Spartakiem Trnava i Slavią Praga. Można było liczyć, że będą chcieli się trochę oszczędzać.
Nic z tego. Początek meczu to potężny gong wycelowany w piłkarzy z Białegostoku.
Raków objął prowadzenie już w trzeciej minucie spotkania, a po 10-ęciu minutach gry było 2-0 dla gospodarzy po samobójczym trafieniu obrońcy Jagi.
Jagiellończycy próbowali nawiązać walkę ze zdecydowanie lepiej prezentującym się rywalem, jednak w pierwszej połowie nic z tego nie wyszło.
Po ponad godzinie gry kontaktową bramkę zdobył pomocnik Jagi Nene, który huknął zza pola karnego i po zdecydowanym błędzie bramkarza gospodarzy piłka wpadła do siatki.
Na pięć minut przed końcem do remisu doprowadził Imaz, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i strzałem głową skierował futbolówkę do bramki.
Takim o to fartem Jagiellonia wywiozła trzy punkty z na prawdę trudnego terenu.
Mecz na żywo obejrzało 250 kibiców Jagi (w tym 10 osobowa grupa BKKN-u).

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok 2:2 (2:0)
Gole: Nowak 3’, Nastić (sam.) 10’ – Nene 63’, Imaz 85’

Raków Częstochowa: Trelowski – Racovițan (89’ Sorescu), Arsenić, Rundić, Czyż, Gwilia (76’ Papanikolau), Tudor, Kun, Wdowiak (76’ Lopez), Nowak (61’ Kochergin), Piasecki (61’ Musiolik)

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović – 14. Tomas Prikryl, 25. Bogdan Tiru, 72. Mateusz Skrzypczak, 5. Bojan Nastić (90’ 4. Israel Puerto), 27. Bartłomiej Wdowik – 6. Taras Romanczuk (73’ 26. Martin Pospisil), 11. Jesus Imaz – 9. Bartosz Bida (46’ 8. Nene), 28. Marc Gual (90’ 60. Mateusz Kowalski), 10. Fedor Cernych (73’ 77. Wojciech Łaski)