Trzy punkty w Grodzisku

liga

Na rozpoczęcie siedemnastej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Jagiellończycy zmierzyli się w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań.
Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla gości. W pierwszej minucie meczu katastrofalny błąd popełnił bramkarz Warty i Hansen z paru metrów trafił do pustej bramki.
W dalszej części gry Jaga nadal stwarzała sobie sytuacje bramkowe i po jednej takiej piłka trafiła w słupek bramki.
Po upływie pół godziny gry gospodarze doprowadzili do remisu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.
Po zmianie stron zaatakowała Jaga i była bliska strzelenia gola. Lecz dopiero w 66 minucie mecz piłka znalazła się w siatce, po mocnym uderzeniu Nene i dobitce Naranjo.
Chwilę później zawodnik Warty ukarany został drugą żółtą kartką i Jaga do końca meczu grała w przewadze jednego zawodnika.
Jagiellończycy mieli przewagę utrzymując się przy piłce i nie dając groźnie zaatakować "Zielonym".
Końcowy wynik to 2-1 dla Jagi. Rewanż za cztery dni w Białymstoku w ramach Pucharu Polski.
W Grodzisku Wlkp na sektorze Kibiców Gości stawiło się 117 fanów Jagi.

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 1:2 (1:1).
Bramki: Maciej Żurawski 32' - Kristoffer Hansen 1', José Naranjo 66'

Warta: 1. Adrian Lis - 28. Filip Borowski, 4. Dimítris Stavrópoulos (68, 34. Wiktor Pleśnierowicz), 21. Mateusz Kupczak, 14. Bogdan Țîru, 22. Konrad Matuszewski - 7. Kajetan Szmyt, 6. Maciej Żurawski (68, 8. Niilo Mäenpää), 16. Miguel Luís (68, 3. Jakub Kiełb), 47. Tomáš Přikryl (68, 77. Stefan Savić) - 29. Dario Vizinger (68, 9. Márton Eppel).
Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 16. Michal Sáček, 72. Mateusz Skrzypczak, 17. Adrián Diéguez, 27. Bartłomiej Wdowik - 7. Dominik Marczuk (65, 18. Tomasz Kupisz), 6. Taras Romanczuk, 8. Nené, 99. Kristoffer Hansen - 11. Jesús Imaz, 28. José Naranjo.