UDANA INAUGURACJA SEZONU BIKE MARATON I KACZMAREK ELECTRIC MTB

Przed sekcją kolarską Wiary Lecha kolejny intensywny sportowy weekend. Warto jednak wrócić do inauguracji największej i najbardziej prestiżowej kolarskiej (MTB) imprezy w Polsce – Bike Maratonu.
Inauguracja miała miejsce w dolnośląskiej Miękini – 13 kwietnia. Trasa zawodów była bardzo szybka, ale również bardzo wymagająca technicznie. Niedosyt po poprzednim starcie przerodził się w bardzo agresywną jazdę poskutkowała bardzo dobrymi wynikami. Michał Siekierski zajął 13. miejsce w kategorii OPEN i 7. pozycję w kategorii M3. Drugi z zawodników kolarskiej Wiary Lecha – Paweł Weber – ukończył zawody na 74. pozycji w kategorii OPEN i 13. w klasyfikacji M4. Obaj zawodnicy startowali na dystansie MEGA, który liczył 58 kilometrów i miał 370 metrów przewyższenia.

Dzień później – 14 kwietnia – zawodnikom KKS-u przyszło rywalizować w ramach cyklu Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli. Fantastycznie sezon rozpoczęła Małgorzata Graczyk, która na dystansie MINI (31 kilometrów, 400 metrów przewyższenia) zajęła 2. miejsce w kategorii wiekowej K2, a w kategorii OPEN była 9. Rywalizujący na dystansie MEGA (51 kilometrów, około 700 metrów przewyższenia) Weber w Kaczmarku zameldował się na 35. pozycji w kategorii OPEN i 11. w kategorii M4.