Victoria Skarszew 4:2 Wiara Lecha

Wiara Lecha w meczu 1/2 finału baraży o IV ligę przegrała z Victorią Skarszew 2:4 i odpadła z dalszej rywalizacji o awans. Obie bramki dla niebiesko-białych zdobył Błażej Telichowski.

Finał nie dla Wiary Lecha. Kibole okazali się słabsi od skarszewskiej Victorii i w następnej rundzie zagrają gospodarze. Lechici już w 10 min stracili bramkę. Zawodnik Victorii uciekł Erykowi Lubienieckiemu i w sytuacji sam na sam pokonał Mikołaja Nawrowskiego. Cztery minuty później gospodarze mogli prowadzić już 2:0, ale na wysokości zadania stanął młody golkipera DWL, który wybronił rzut karny. Wiara Lecha po udanej interwencji złapała odpowiedni rytm i zepchnęła Victorię do głębokiej defensywy. Kibole atakowali bramkę skarszewian, ale nie potrafili w dogodnych sytuacjach pokonać dobrze dysponowanego bramkarza rywali. Na przerwę schodzili z jednobramkową stratą do klubu ze Skarszewa.

Po zmianie stron zawodnicy Victorii zamknęli mecz w osiem minut. Między 53, a 61 min gospodarze wykorzystali z zimną krwią błędy defensywy Wiary Lecha i zdobyli trzy bramki. Lechici walczyli do końca. Niebiesko-białym udało się zdobyć dwa gole – oba autorstwa Błażeja Telichowskiego. W 64 min obrońca Wiary Lecha wykorzystał zagranie Jakuba Wilka z rzutu wolnego i trafił do siatki po strzale głową. Drugi raz wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry, gdy pokonał golkipera Victorii po uderzeniu z jedenastu metrów.

Wiara Lecha przegrała 2:4 i odpadła z dalszego wyścigu po IV ligę. W finale zagra Victoria Skarszew, która w najbliższy weekend zmierzy się u siebie z Meblorzem Swarzędz. Klub z meblowego miasta w półfinale wygrał w Kaliszu z rezerwami KKS-u 4:2.

Na meczu w Skarszewie pojawiło się ponad 200 kibiców Kolejorza.

Bramki: 10′ 53′ 59′ 61′ – 64′ 90′ Błażej Telichowski

Żółta kartka: Błażej Telichowski, Jakub Wilk, Marcin Mazurek, Hubert Wołąkiewicz, Gaweł Perz, Tomasz Smura, Daniel Mankiewicz, Michał Niedźwiedzki, Nikodem Jacek, Dawid Kaczmarek

Czerwona kartka: Marcin Mazurek (za drugą żółtą kartkę)

Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski – Błażej Telichowski, Hubert Wołąkiewicz, Eryk Lubieniecki (65. Artur Adamski) – Marcin Daniel (70. Daniel Mankiewicz), Dominik Bednarek (62. Tomasz Smura), Jakub Wilk, Nikodem Jacek (62. Sławomir Makowski), Marcin Mazurek – Michał Niedźwiedzki, Dawid Kaczmarek