User Menu Search
Close
W sobotę oficjalne uroczystości związane z 75. rocznicą zamordowania żołnierzy "Bartka"
Odra Opole
/ Kategorie: Odra Opole

W sobotę oficjalne uroczystości związane z 75. rocznicą zamordowania żołnierzy "Bartka"

W sobotę 18.09 odbędą się oficjalne obchody w Starym Grodkowie, gdzie zamordowani zostali żołnierze NSZ ze zgrupowania Henryka Flamego

Zachęcamy do udziały w oficjalnych obchodach, które odbędą się na lotnisku w Starym Grodkowie w sobotę 18.09 o 14.00!
Przez lata pamięć o żołnierzach "Bartka" była utrzymywana dzięki aktywności społecznej i na skutek oddolnych inicjatyw. Pamiętały o nich rodziny pomordowanych, pamiętali pasjonaci historii m.in. ze Stowarzyszenia "Kryptnim T-IV", pamiętali kibice.
Dlatego także dziś nie może nas zabraknąćna tych uroczystościach. Mecz ze Stomilem Olsztyn czeka nas w niedzielę (19.09) o 15.00, więc sobotnie popołudnie możemy spędzić upamiętniając "Bartkowców" w Starym Grodkowie. Chętnych do wyjazdu proimy o kontakt przez wiadomość prywatną wysyłaną na facebooku.
Przed przybyciem do Starego Grodkowa będziemy chcieli też odwiedzić Malerzowice Wielkie, a więc majatek w którym wymorodwani zostali żołnierze z pierwszego transportu z Podbeskidzia. Natomiast po zakończeniu oficjalnych uroczystości zapraszamy także do baraku na lotnisku w Starym Grodkowie na pokaz filmu "Operacja Lawina", który przybliży tematykę tej komunistycznej zbrodni.

Udział w tych uroczystościach wpisuje się w szereg wydarzeń jakie we wrześniu zaplanowaliśmy w związku z tątragiczną rocznicą.
Już wkrótce poinformujemy o kolejnych wydarzeniach!
 

Drukuj
92

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2021 KIBICE RAZEM
Back To Top