[EasyDNNnews:EndIf:EventLocation] [EasyDNNnews:IfExists:EventRegistration]
[EasyDNNnews:EventRegistration:InfoMessage] [EasyDNNnews:EndIf:EventRegistration] [EasyDNNnews:IfExists:EventSignUp]

[EasyDNNnewsLocalizedText:AreYouGoing]

[EasyDNNnews:SignUpActionBar]
[EasyDNNnews:EndIf:EventSignUp]
[EasyDNNnews:EndIf:Event]
Wiara Lecha – Basketball Club Sieraków 89:44 [EasyDNNnews:IfExists:GalleryBackLink] [EasyDNNnewsLocalizedText:ViewInGallery] [EasyDNNnews:EndIf:GalleryBackLink]
/ [EasyDNNnewsLocalizedText:Categories]: [EasyDNNnews:Categories]

Wiara Lecha – Basketball Club Sieraków 89:44

W meczu 12. kolejki III ligi koszykówki Wiara Lecha pokonała Basketball Club Sieraków 89:44. Najwięcej punktów dla podopiecznych trenera Tomasza Baszaka zdobył Juliusz Barański, który zgromadził na swoim koncie 38 punktów.

Baksetball Club Sieraków nie postawił wysoko poprzeczki rozpędzonej Wiarze Lecha. W Poznaniu goście pojawili się w ledwie sześcioosobowym składzie, który nie był stanie rywalizować jak równy z równym. Jedynie w pierwszej kwarcie koszykarze z Sierakowa starali się dotrzymać kroku lechitom i na pierwszą przerwę schodzili z ledwie 3-punktową stratą do podopiecznych trenera Tomasza Baszaka. W kolejnych częściach Wiara Lecha nie miała problemów z powiększaniem przewagi. Do przerwy Kolejorz prowadził różnicą 18 pkt, a po zmianie stron wygrywał kolejne kwarty dziewiętnastoma i ośmioma oczkami. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 89:44.

Niedzielny pojedynek był popisem skuteczności Juliusza Barańskiego, który rzucił aż 38 punktów, czyli ponad 40% dorobku całego zespołu. Z dwucyfrową liczbą oczek mecz zakończyli także Jacek Wyrwas (14 pkt) i Paweł Mowlik (11 pkt).

Następny mecz koszykarze Wiary Lecha zagrają na wyjeździe z rezerwami Spójni Stargard, która zajmuje drugie miejsce w tabeli. Pojedynek odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia o godzinie 17 w hali przeciwnika.

Wiara Lecha – Basketball Club Sieraków 89:44 (17:14, 24:9, 31:12, 17:9)

Punkty dla Wiary Lecha: Juliusz Barański 38, Jacek Wyrwas 14, Paweł Mowlik 11, Konrad Sobczak 8, Jakub Rogulski 6, Adam Stefanowicz 4, Krzysztof Tritt 4, Krzysztof Martuzalski 2, Marcin Szorcz 2, Filip Radzik, Jakub Stankowski