Wiara Lecha – Centra Ostrów Wielkopolski 5:1

W meczu 2. kolejki IV ligi Wiara Lecha pokonała Centrę Ostrów Wielkopolski 5:1. Była to pierwsza wygrana Kiboli na tym poziomie rozgrywkowym. Bramki dla lechitów zdobywali Daniel Mankiewicz (dwie), Kuba Kałżyński, Krzysztof Kaźmierczak i Jakub Kieliszewski.

W znakomitym stylu Wiara Lecha przywitała się z IV ligą na Śródce. W pierwszym meczu w roli gospodarza niebiesko-biali pokonali Centrę Ostrów Wielkopolski 5:1. Grę lechitów z trybun oklaskiwało blisko pół tysiąca kibiców, którzy na wejściu zawodników odpalili race nad transparentem Dom Wita IV Ligę.

Pojedynek rozpoczął się od ataków gości, którym udało się wywalczyć kilka stałych fragmentów gry. Zawodnicy Centry nie pokonali jednak dobrze dysponowanego Mikołaja Nawrowskiego. Młody golkiper poznaniaków był bezbłędny. Wynik otworzyli Kibole. W 14 min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Siergieja Krivesta piłkę głową do siatki skierował Kuba Kałżyński. W kolejnych minutach dominacja Wiary Lecha nie podlegała dyskusji. Lechici z łatwością dochodzili do sytuacji strzeleckich, lecz szwankowała skuteczność. Bramkę udało się strzelić chwilę przed gwizdkiem oznajmiającym zakończenie pierwszej odsłony. W polu karnym znalazł się Krzysztof Kaźmierczak, który huknął nie do obrony i bramkarz Centry po raz drugi w tym spotkaniu musiał wyjmować piłkę z siatki.

Drugą połowę Wiara Lecha rozpoczęła z wysokiego C – od strzelenia w krótkim odstępie czasu dwóch bramek. Obie strzelił Daniel Mankiewicz, który w polu karnym zachował zimną krew. Trafiał w 48 i 53 min. Były to jego gole numer dwa i trzy w obecnym sezonie. Goście mecz kończyli w dziesiątkę. Po otrzymaniu czerwonej kartki potrafili przeprowadzić akcję zakończoną honorowym trafieniem. Odpowiedział na nie, dziesięć minut później, Jakub Kieliszewski, który w 76 min pokonał golkipera Centry. W swoim drugim występie w niebiesko-białych barwach zdobył debiutancką bramkę.

W przerwie i w drugiej części gry miał miejsce dwa ważne wydarzenia w historii Wiary Lecha. Po zakończeniu pierwszej połowy Jan Makowski otrzymał pamiątkową koszulkę na zakończenie przygody z piłką. Wieloletni kapitan DWL miał swój udział przy wszystkich awansach niebiesko-białych. Rozegrał w Wiarze Lecha 165 meczów przez 10 lat. W 60 min na placu gry pojawił się Artur Adamski, a cztery minuty przed końcowym gwizdkiem na boisko wszedł Jakub Nowak. Obaj zawodnicy wystąpili na każdym szczeblu rozgrywkowym w niebiesko-białych barwach i zagrali 12 lat temu w mecz, który rozpoczął przygodę Wiary Lecha z dużym boiskiem.

Podopieczni trenera Łukasza Kubiaka zanotowali czwarty mecz bez porażki. Po dwóch kolejkach zajmują siódme miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do sześciu drużyn, które mogą pochwalić się kompletem oczek.

W trzeciej kolejce Wiara Lecha zagra drugi raz z rzędu w roli gospodarza. Kibole zmierzą się z LKS-em Gołuchów. Pojedynek odbędzie się we wtorek, 15 sierpnia o godzinie 19.