Wiara Lecha – Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2:0

W zaległym meczu 15. kolejki V ligi Wiara Lecha wygrała z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski 2:0. Bramki dla lechitów zdobywali Michał Niedźwiedzki i Siergiej Krivets.

Pierwotnie ostatni meczu rundy jesiennej zaplanowany był w niedzielę 20 listopada, a miejscem rozegrania miał być stadion w Grodzisku Wielkopolskim. Opady śniegu uniemożliwiły jednak rozegranie meczu na tym boisku i ostatecznie zamieniono gospodarza spotkania. W ostatniej kolejce sezonu Wiara zagra więc w Grodzisku Wielkopolskim.

Od pierwszego gwizdka sędziego mecz był bardzo zacięty i oba zespoły pokazywały, że tanio skóry nie sprzedadzą. Spotkanie przebiegało w iście szlagierowej atmosferze. Trybuny śródeckiego stadionu zapełniły się zarówno przez kibiców Kolejorza jak i przez gości. Obie grupy głośno dopingowały swoje drużyny przez cały mecz i nie zabrakło spektakularnej oprawy.

Od samego początku grę prowadzili Lechici, próbując znaleźć drogę do bramki rywali. Dyskobolia próbowała odgryzać się po akcjach z kontrataków, lecz dobrze zgrany tercet obrońców Wołąkiewicz-Telichowski-Lubieniecki, dusił zagrożenie w zarodku. Wiara kilkukrotnie zagrażała bramce rywali po kombinacyjnych akcjach, ale pierwsza bramka padła dopiero po strzale z dystansu. Na prawej stronie boiska piłkę od Sergeia Krivetsa otrzymał Michał Niedźwiedzki i ten precyzyjnie przymierzył po długim słupku bramkarza gości, a Kibole mogli cieszyć się z otwarcia wyniku spotkania. Chwilę później strzelec pierwszej bramki stanął przed możliwością zdobycia drugiej bramki, ale piłka po strzale z głowy z bliskiej odległości nie znalazła się ostatecznie w bramce Dyskobolii. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy sędzia spotkania podyktował rzut karny po zagraniu ręką rywali i Niedźwiedzki stanął przed kolejną szansą podwyższenia wyniku spotkania. Futbolówka po strzale poleciała jednak ponad poprzeczką i Lechici schodzili na przerwę z jednobramkową przewagą.

Po przerwie obraz gry nie uległ większym zmianom. Wciąż to Lechici przejawiali inicjatywę do prowadzenia gry i starali się znaleźć luki w szykach obronnych dobrze zdyscyplinowanego rywala. Kibole coraz śmielej rozgrywali piłkę pod bramką rywala, choć goście również potrafili stworzyć zagrożenie. Najpierw po strzale z małej odległości napastnik Dyskobolii znacznie przestrzelił, a następnie trafił w poprzeczkę.

Kibole wykorzystali więc potknięcie Olimpii Koło i powiększyli przewagę do pięciu punktów. Po raz drugi w historii Wiara Lecha spędzi więc przerwę zimową na fotelu lidera. Poprzednim razem dokonała tego w osiem lat temu, tuż przed wywalczeniem awansu do klasy okręgowej.

Wiara Lecha zrewanżowała się drużynie z Grodziska Wielkopolskiego za pucharową porażkę i zaliczyła dziesiąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Pojedynek z Dyskobolią był ostatnim meczem Wiary Lecha w 2022 roku. Następne ligowe spotkanie Kibole zagrają 18 lub 19 marca w Kazimierzu Biskupim z miejscowym Polonusem.