WIARA LECHA – FUTSAL KOŚCIAN 8:2

W drugim meczu sparingowym futsaliści Wiary Lecha pokonali III-ligowy Futsal Kościan 8:2. Dwa gole dla lechitów zdobył Mateusz Gajewski, natomias pozostałe trafienia rozdzieliło pomiędzy sobą aż sześciu zawodników Niebiesko-Białych.

Drugi mecz kontrolny podczas przygotowań do sezonu 2023/2024 rozegrała Wiara Lecha. Rywalem futsalistów Kolejorz był kościański Futsal – beniaminek III ligi. Oba zespoły rozegrały 70-minutowy pojedynek, w którym nie obowiązywała zasada zatrzymywanego czasu gry. Miejscem rozegrania potyczki była hala Politechniki Poznańskiej.

Pierwsza część gry zakończyła się niespodziewanym remisem 2:2. Dwukrotnie Wiarę Lecha na prowadzenie wyprowadzał Mateusz Gajewski, który bramkarza gości pokonał w 20 i 29 min. Rywale wyrównali pięć minut po pierwszej stracie i chwilę przed syreną oznajmiającą koniec pierwszej odsłony. Po zmianie stron podopieczni trenera Dariusza Pieczyńskiego złapali odpowiedni rytm i udowodnili swoją wyższość strzelając sześć bramek. Bramkarz Niebiesko-Białych również byli bezbłędny i nie pozwolił rywalom na kolejne trafienia. Dla Wiary Lecha trafił Daniel Lebiedziński, Oskar Ganowski, Mateusz Orczykowski, jeden z zawodników testowanych, Dariusz Pieczyński i Jacek Sander, który ustalił wynik meczu sparingowego w 67 min.

Następny mecz sparingowy Wiara Lecha rozegra w sobotę, 7 października o godzinie 11 w hali Politechniki Poznańskiej przy ulicy Piotrowo.

Wiara Lecha – Futsal Kościan 8:2 (2:2)

Bramki: 20′ 29′ Mateusz Gajewski, 43′ Daniel Lebiedziński, 50′ Oskar Ganowski, 58′ Mateusz Orczykowski, 63′ ZT2, 65′ Dariusz Pieczyński, 67′ Jacek Sander – 25′ 35′
Wiara Lecha: Jarosław Sałata, ZT1 – ZT2, Daniel Lebiedziński, Łukasz Pieczyński, ZT3. Z ławki rezerwowych weszli: Piotr Jabłecki, Jacek Sander, Oskar Ganowski, Dariusz Pieczyński, Mikołaj Orczykowski, Mateusz Gajewski, Mateusz Jedliński