Wiara Lecha – KP Września 7:2

Zwycięstwem Wiary Lecha zakończył się pojedynek 4. kolejki V ligi z KP Września. Lechici wygrali 7:2 po bramkach Marcina Antczaka, Oskara Ganowskiego, Macieja Smuniewskiego, Piotr Jabłeckiego, Radosława Majewskiego, Krzysztofa Szenfelda i Macieja Manelskiego. Była to druga wygrana niebiesko-białych w sezonie 2022/2023.

Wiara Lecha podniosła się po przegranej w Gostyniu i zdobyła trzy punkty w domowej potyczce w KP Września. Niebiesko-biali znakomicie rozpoczęli spotkanie. Po pięciu minutach wygrywali 3:0. Bramkarza gości kolejno pokonali Marcin Antczak, Oskar Ganowski i Maciej Smuniewski. Na przerwę podopieczni trenera Dariusza Pieczyńskiego zeszli z pięciobramkową przewagą. W 16 min na 4:0 podwyższył Krzysztof Szenfeld, a strzelanie w pierwszej połowie zakończył Radosław Majewski, który wykorzystał zagranie najlepszego na boisku Smuniewskiego.

W drugiej odsłonie goście z Wrześni wprowadzili lotnego bramkarza. Gra z przewagą miała wpływ na obraz gry po przerwie. KP długo konstruowało akcje i szukało luki w defensywie gospodarzy. Wrześnianie w 25 min pokonali Michała Mielniczka, ale pięć minut później ponownie tracili do Wiary Lecha pięć goli. Piłka znalazła się w siatce KP po strzale Piotra Jabłeckiego, który wykorzystał błąd w rozegraniu i skierował futbolówkę do pustej bramki po uderzeniu z własnego pola karnego. Nie minęło 60 sekund i goście trafili po raz drugi. Był to jednak ich ostatni gol w tym spotkaniu. Wynik meczu w ostatniej minucie ustalił Maciej Manelski, który trafił po podaniu Jabłeckiego.

Futsalistów Wiary Lecha czekają teraz dwa tygodnie przerwy od meczów ligowych. Lechici do rywalizacji o punkty wrócą w sobotę, 26 listopada. Tego dnia o godzinie 18 zmierzą się w Chełmży z miejscowym Futsal Team-em.