Wiara Lecha – Lubuszanin Trzcianka 3:1

W meczu 27. kolejki V ligi Wiara Lecha wygrała z Lubuszaninem Trzcianka 3:1. Gole dla poznaniaków zdobywali Jakub Wilk, Michał Niedźwiedzki i Marcin Mazurek. Podczas meczu oficjalnie przygodę z boiskiem zakończył Maciej Łaszyński.

Dla Wiary Lecha pojedynek z Lubuszaninem był ważnym meczem. W sobotniej potyczce oficjalnie przygodę z piłką miał zakończyć wieloletni kapitan DWL, Maciej Łaszyński. Kibole mieli też coś do udowodnienia po ostatnich dwóch meczach bez zwycięstwa. Do drużyny kibiców Kolejorza na dwa oczka zbliżył się Zamek Gołańcz. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem ze Skoków napłynęły bardzo dobre wieści. Zamek zremisował z Wełną 1:1. Lechici stanęli przed szansą na podwojenie swojej przewagi nad najgroźniejszym rywalem do wicemistrzostwa V ligi.

Na boisko Wiarę Lecha w roli kapitana wyprowadził Maciej Łaszyński, a następnie zanotował 80-minutowy występ. Zagrał bezbłędnie w defensywie, a przy stałych fragmentach próbował wpakować piłkę do siatki. Ta sztuka mu się nie udała, ale wyręczyli go koledzy z drużyny, którzy zaaplikowali Lubuszaninowi trzy bramki. O tym jednak później. W 80 min Łaszyński zszedł z boiska. Na trybunie na tle dwóch flag „DWL” i „Pojebani” oraz transparentu „Dziękujemy Kapitanie” zapłonęło 29 rac. Maciej w tym czasie wręczył swojej partnerce koszulkę meczową, a następnie zbiegł z boiska. Zawodnicy obu drużyn przygotowali mu szpaler. Było to piękne pożegnanie pięknej przygody z piłką w niebiesko-białych barwach.

Wracamy do przebiegu meczu, który był przez pełne dziewięćdziesiąt minut kontrolowany przez Wiarę Lecha. Podopieczni trenera Łukasza Kubiaka otworzyli wynik spotkania w 20 min, gdy kapitalnym prostopadłym podaniem do Jakuba Wilka popisał się Marcin Mazurek. Mistrzowi Polski z 2010 roku pozostało dopełnienie formalności jaką było pokonanie golkipera gości w sytuacji sam na sam. Drugą asystę Mazurek zaliczył chwilę po wznowieniu gry. Piłka krążyła jak po sznurku. Hubert Wołąkiewicz przerzucił piłkę na prawą stronę, tam dwójkową akcję zaserwowali Wilk i Mazurek, a następnie ten ostatni dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Michała Niedźwiedzkiego, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki. W 68 min było już 3:0. Po akcji rezerwowych Kacpra Dolskiego oraz Dawida Czerniejewicza Mazurkowi pozostało tylko dopełnić formalności i po dwóch wcześniejszych asystach zapisać się także w rubryce: strzelcy. Lubuszaninowi po fatalnym błędzie udało się zdobyć bramkę, przez którą goście przez kilka minut groźnie atakowali i tworzyli klarowne sytuacje podbramkowe. Defensywie niebiesko-białych dopisało szczęście i w końcowych minutach Mikołaj Nawrowski nie musiał już wyciągać piłki z siatki.

Wiara Lecha pokonała Lubuszanina 3:1 i umocniła się na pozycji wicelidera. Do wywalczenia sobie prawa gry w półfinale baraży niebiesko-biali potrzebują pięciu punktów w trzech wyjazdowych potyczkach. Kibole podczas najbliższych trzech weekendów zagrają kolejno w Popowie, Murowanej Goślinie i Czarnkowie.

W 28. kolejce Wiara Lecha zmierzy się w Popowie z Błękitnymi Wronki. Mecz odbędzie się w sobotę 11 czerwca o godzinie 17.