User Menu Search
Close
[EasyDNNnews:IfExists:Event]
[EasyDNNnews:IfExists:EventRegistration][EasyDNNnews:EventRegistration:RegisterButton][EasyDNNnews:EndIf:EventRegistration] [EasyDNNnews:IfExists:Payment][EasyDNNnews:Price][EasyDNNnews:EndIf:Payment] [EasyDNNnewsLocalizedText:Eventdate]: [EasyDNNnews:EventDate] [EasyDNNnewsLocalizedText:ExportEvent] [EasyDNNnews:IfExists:EventLocation]

[EasyDNNnewsLocalizedText:EventLocation]: [EasyDNNnews:EventLocation]

[EasyDNNnews:EndIf:EventLocation] [EasyDNNnews:IfExists:EventRegistration]
  • [EasyDNNnewsLocalizedText:NumberOfAttendants]: [EasyDNNnews:EventRegistration:NumberOfAttendants]
  • [EasyDNNnewsLocalizedText:MaxNumberOfTickets]: [EasyDNNnews:EventRegistration:MaxNumberOfTickets]
  • [EasyDNNnewsLocalizedText:NotUsedTickets]: [EasyDNNnews:EventRegistration:NotUsedTickets]
  • [EasyDNNnews:IfExists:Payment]
  • [EasyDNNnewsLocalizedText:Price]: [EasyDNNnews:Price]
  • [EasyDNNnews:EndIf:Payment]
[EasyDNNnews:EventRegistration:InfoMessage] [EasyDNNnews:EndIf:EventRegistration] [EasyDNNnews:IfExists:EventSignUp]

[EasyDNNnewsLocalizedText:AreYouGoing]

[EasyDNNnews:SignUpActionBar]
[EasyDNNnews:EndIf:EventSignUp]
[EasyDNNnews:EndIf:Event]
WIARA LECHA – MIESZKO GNIEZNO 2:6 [EasyDNNnews:IfExists:GalleryBackLink] [EasyDNNnewsLocalizedText:ViewInGallery] [EasyDNNnews:EndIf:GalleryBackLink]
Lech Poznań
/ [EasyDNNnewsLocalizedText:Categories]: [EasyDNNnews:Categories]

WIARA LECHA – MIESZKO GNIEZNO 2:6

Wysoką porażkę poniosła Wiara Lecha w ostatnim meczu rundy jesiennej. Kibole przegrali u siebie z Mieszkiem Gniezno 2:6. Bramki dla Niebiesko-Białych zdobywali Siergiej Krivets i Jakub Kieliszewski.
Nieudany koniec rundy jesiennej ma za sobą Wiara Lecha. Po trzech zwycięstwach z rzędu lechici ponieśli dwie domowe porażki i zamiast gonić czołówkę ponownie muszą oglądać się za plecy. W tabeli Kibole spadli na ósme miejsce.

O wyniku potyczki zadecydowała pierwsza część gry, podczas której Mieszko zdobył aż cztery bramki. Pierwszy gol wpadł po strzale z pięty w 15 min. Mecz praktycznie został zamknięty po kolejnych dwóch trafieniach, które goście zaaplikowali Kibolom w krótkim odstępie czasu. Debiutującego w Niebiesko-Białych barwach, Wincentego Olesienkiewicza pokonali w 26, a następnie w 27 min gry. Wiara Lecha próbowała wykorzystać rozluźnienie w szeregach gnieźnian, ale sama nie ustrzegła się błędów. Czwartego gola lechici stracili dziesięć minut przed przerwą, a mogli też piątego, lecz piłka po ładnym uderzeniu zawodnika Mieszka zatrzymała się na poprzeczce. Podopieczni trenera Łukasza Kubiaka nie zamierzali wywiesić białej flagi. Z każdą kolejną minutą bliżej przerwy zdobywali przewagę na boisku. Okres dobrej gry został udokumentowany golem. W 40 min Mikołaj Hudziak wycofał piłkę w polu karnym, gdzie czekał Siergiej Krivets. 37-latek z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi przeciwnika.

Drugą odsłonę Wiara Lecha mogła rozpocząć z wysokiego C, jednak efektowne uderzenie Hudziaka trafiło w poprzeczkę. Co nie udało się gospodarzom udało się gościom i zamiast 2:4 wynik spotkania w 48 min zmienił się na 1:5. Niebiesko-Biali nie mieli nic do stracenia. W 75 min zdobyli drugiego gola po indywidualnej akcji Jakuba Kieliszewskiego, a chwilę później trafili po raz drugi w poprzeczkę. Choć stworzyli kilka sytuacji podbramkowych to na zakończenie pojedynku Mieszko wbił gola ustalającego wynik meczu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry goście trafili do siatki po rzucie rożnym.

Pojedynek z gnieźnianami nie był ostatnim ligowym meczem Wiary Lecha. Kibole rozegrają jeszcze jedno spotkanie – awansem z rundy wiosennej. W sobotę, 25 listopada o godzinie 15 Niebiesko-Biali rozpoczną spotkanie z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.
Drukuj
42

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Poprzedni Następny
Back To Top