Wiara Lecha – Polanin Strzałkowo 7:2

Wiara Lecha obroniła pozycję lidera. W meczu 12. kolejki lechici pokonali Polanina Strzałkowo 7:2. Hattrickiem popisał się Michał Niedźwiedzki, a na listę strzelców obok niego wpisywali się Eryk Lubieniecki, Daniel Mankiewicz, Mateusz Bednarek i Tomasz Smura.

Wiara Lecha nie zatrzymuje się. Kibole wygrali siódmy mecz z rzędu i utrzymali fotel lidera, który wywalczyli przed tygodniem. Do pojedynku z Polaninem Strzałkowo przystąpili w odmienionym składzie. W kadrze meczowej zabrakło byłych zawodników Kolejorza – Jakuba Wilka, Siergieja Krivetsa, Huberta Wołąkiewicza i Błażej Telichowskiego, lecz ich zmiennicy stanęli na wysokości zadania.

Pierwszy gol wpadł już w … 25. sekundzie, a piłkę z bramki wyciągnął Mikołaj Nawrowski. Goście wykorzystali błąd w defensywie Wiary Lecha i jeszcze przed upływem pierwszej minuty wygrywali 1:0. Lechici szybko otrząsnęli się po stracie i złapali odpowiedni rytm. W 10 min Kacper Dolski stanął oko w oko z golkiperem gości, ale w doskonałej okazji trafił w słupek. Dwanaście minut później niebiesko-biali wyrównali. Po rzucie rożnym do wybitej piłki dobiegł Eryk Lubieniecki i huknął nie do obrony z 17 metrów. Wiara Lecha poszła za ciosem. Po akcji Michała Niedźwiedzkiego lewą stroną boiska futbolówka trafiła w polu karnym do Daniela Mankiewicza, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki. Po drugim golu lechici dalej z pasją atakowali bramkę gości, ale na kolejne trafienie musieli czekać do ostatniej minuty pierwszej części. Defensor Polanina nieprzepisowo zaatakował w polu karnym Niedźwiedzkiego, który nie mógł kontynuować sytuacji sam na sam. Za faul obrońca otrzymał czerwoną kartkę, a przeciwko jego drużynie został podyktowany rzut karny. Ten na bramkę zamienił sam poszkodowany.

W drugiej odsłonie grająca w przewadze Wiara Lecha nie miała problemów ze zdobywaniem kolejnych goli. W 61 min po kapitalnym zagraniu Mateusza Bednarka ładnym uderzeniem popisał się Niedźwiedzki, który na swoje konto zapisał drugiego gola. Swoją okazję wykorzystali także goście. Pięć minut po czwartym golu poznaniaków zmniejszyli stratę po rzucie rożnym. Kolejny korner, tym razem po drugiej stronie boiska, również przyniósł bramkę. Na 5:2 po dośrodkowaniu Lubienieckiego piłkę głową do siatki skierował Niedźwiedzki. Był to jego trzeci gol podczas sobotniej potyczki. Przy następnych dwóch trafieniach swój udział miał Mikołaj Hudziak. W 78 min zagrał do Mateusza Bednarka, który efektownym uderzeniem pokonał bramkarza Polanina. Osiem minut później podanie Hudziaka wykorzystał Tomasz Smura ustalając wynik potyczki na 7:2.

Wiara Lecha nie przegrała u siebie 15. kolejnego meczu i odniosła 7. zwycięstwo z rzędu. W tabeli Kibole utrzymali przewagę nad drugą Olimpią Koło, która wynosi dwa punkty.

W 13. kolejce Wiara zagra w Dopiewie z miejscowym GKS-em. Pojedynek odbędzie się w sobotę, 5 listopada o godzinie 13.