WIARA LECHA – POLONIA CHODZIEŻ 1:2

W meczu 16. kolejki IV ligi Wiara Lecha przegrała na własnym boisku z Polonią Chodzież 1:2. Jedynego gola dla lechitów zdobył Kuba Kałżyński. Była to pierwsza przegrana Niebiesko-Białych od trzech spotkań.
Wiara Lecha rozpoczęła maraton meczów u siebie od pojedynku z Polonią Chodzież, którą w sobotni wieczór z sektora gości wspierało ponad 50 fanów. Po końcowym gwizdku przyjezdni mieli więcej powód do radości od kiboli Kolejorza. Poloniści wygrali czwarty mecz z rzędu i zanotowali kolejny awans w klasyfikacji IV ligi.

Wynik meczu otworzyli goście. W 23 min wykorzystali rzut karny za zagranie ręką Błażeja Guszczaka. Kibole szybko odpowiedzieli na stratę. Sześć minut później dośrodkowanie Jakuba Wilka z rzutu wolnego wykończył strzałem głową Kuba Kałżyński. Mecz był wyrównany i wszystko wskazywało na to, że rywalizacja dwóch beniaminków zakończy się podziałem punktów. Oba zespoły miały problem ze stworzeniem sytuacji podbramkowych. O zwycięstwie gości zadecydowało trafienie samobójcze Kuby Kałżyńskiego, który po niefortunnej interwencji pokonał Mikołaja Nawrowskiego. Na nieszczęście Wiary Lecha na tablicy wyników widniała wówczas 86. minuta. Czasu na wyrównanie było mało. Ostatecznie Kibolom nie udało się doprowadzić do remisu i musieli przełknąć gorycz porażki – pierwszej od trzech meczów.

Po porażce z Polonią Chodzież Wiara Lecha spadła w tabeli na 7. miejsce. Kolejną okazję do wywalczenia punktów lechici będą mieli w najbliższą sobotę, 18 listopada. Do Poznania przyjedzie Mieszko Gniezno. Ostatni pojedynek rundy jesiennej został zaplanowany na godzinę 19.