WIARA LECHA – POLONIA KĘPNO 2:0
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

W meczu 11. kolejki IV ligi Wiara Lecha pokonała Polonię Kępno 2:0. Bramki dla lechitów zdobywali Siergiej Krivets i Jakub Wilk.

Po miesiącu przerwy Wiara Lecha wróciła na Śródkę. Niestety fatalna pogoda odstraszyła kibiców, których pojawiło się zdecydowanie mniej niż na czterech poprzednich spotkaniach z udziałem Kiboli Kolejorza. Ci co postanowili spędzić środowy wieczór na trybunie stadionu przy ulicy Gdańskiej nie zawiedli się. Lechici ograli Polonię Kępno 2:0 po golach w ostatnim kwadransie gry.

Przed meczem odbyła się minuta ciszy upamiętniająca zmarłego przed rokiem Jacka Trzeciaka. Podczas jej trwania na trybunie zostało odpalonych kilkanaście rac na tle transparentu „Nasze serca są Niebiesko-Białe. Jacek Trzeciak 1972 – 2022.”

Pojedynek dziewiątej z dziesiątą drużyną ligowej klasyfikacji nie był porywającym widowiskiem. Częściej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Wiary Lecha, którzy próbowali zaskoczyć dobrze zorganizowaną defensywę Polonii. Lechici dochodzili do klarownych sytuacji podbramkowych, ale nie potrafili umieścić piłki w siatce. Pierwsza część gry nie przyniosła bramek. W drugiej bliżsi uzyskania prowadzenia byli goście. W przeciągu kilku minut trzykrotnie sprawdzili umiejętności Mikołaja Nawrowskiego. Młody golkiper poznaniaków nie dał się zaskoczyć i za każdym razem wychodził obronną ręką. W końcu nadeszła 78 min. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Wilka piłka trafiła w głowę Kuby Kałżyńskiego, a następnie znalazła się pod nogami Siergieja Krivetsa, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki rywala. Wiara Lecha przejęła kontrolę nad meczem czego efektem było podwyższenie rezultatu w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Kacper Dolski zagrał do Wilka, a ten bez zastanowienia się huknął nie do obrony zza szesnastki ustalając wynik potyczki na 2:0.

Wiara Lecha po wygranej awansowała na ósme miejsce. Zwycięstwo nad Polonią Kępno było czwartą wygraną lechitów w IV lidze.

W następnym meczu podopieczni trenera Łukasza Kubiaka zmierzą się na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec. Pojedynek, który będzie 100. meczem szkoleniowca Niebiesko-Białych na ławce trenerskiej Wiary Lecha odbędzie się w sobotę, 14 października o godzinie 12.