Wiara Lecha – Pyra II Poznań 89:26

Sekcja koszykówki Wiary Lecha wygrała drugi mecz w sezonie. W sobotni wieczór niebiesko-biali rozgromili w hali Politechniki Poznańskiej rezerwy Pyry Poznań 89:26. Najwięcej punktów (17) dla podopiecznych trenera Tomasza Baszaka rzucił Juliusz Barański.

Trzecioligowe derby Poznania zakończyły się bardzo wysoką wygraną Wiary Lecha. Niebiesko-biali pokonali drugi zespół Pyry różnicą aż 63 punktów. Po pierwszej kwarcie lechici prowadzili dwucyfrową liczbą oczek (16:5), a na przerwę między połowami schodzili z przewagą 32 punktów – 42:10. W trzeciej części gry rezerwy Pyry zdobyły tylko … trzy oczka, natomiast Wiara Lecha dopisała do dorobku kolejne piętnaście. Najlepszą skutecznością Kolejorz popisał się w ostatniej, czwartej kwarcie. Lechici rzucili aż 32 punkty, dzięki którym wypracowali imponującą przewagę na koniec pojedynku. Mecz zakończył się zwycięstwem 89:26.

Punkty dla Wiary Lecha rzucili wszyscy zawodnicy, którzy znaleźli się w kadrze meczowej. Najwięcej wywalczył Juliusz Barański – 17. Punkt mniej rzucił Konrad Sobczak, a dziesięć oczek zgromadził Paweł Pampuch.

W 5. kolejce koszykarze Wiary Lecha zagrają na wyjeździe w Sierakowie, gdzie zmierzą się z miejscowym Basketball Club. Pojedynek odbędzie się w niedzielę 6 listopada o godzinie 15.

Wiara Lecha – Pyra II Poznań 89:26 (16:5, 26:5, 15:3, 32:10)

Punkty dla Wiary Lecha: Juliusz Barański 17, Konrad Sobczak 16, Paweł Pampuch 10, Jakub Rogulski 9, Przemysław Tobys 9, Marcin Nocek 7, Paweł Mowlik 6, Marcin Szorcz 5, Adam Stefanowicz 3, Jakub Szczepański 3, Damian Dawidziński 2, Filip Radzik 2