Wiara Lecha – Red Dragons II Pniewy 5:2
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Od zwycięstwa rundę rewanżową w III lidze rozpoczęli futsaliści Wiary Lecha. W pojedynku 8. kolejki pokonali rezerwy Red Dragons Pniewy 5:2. Dwie bramki zdobył Mateusz Jedliński, raz na listę strzelców wpisali się Maciej Manelski, Wojciech Tabiszewski i Marcin Antczak. Wiara Lecha jest zdecydowanym liderem rozgrywek.

Dwutygodniowa przerwa nie miała wpływu na formę futsalistów Wiary Lecha. Niebiesko-biali pokonali kolejną przeszkodę i zbliżyli się do awansu do drugiej ligi. Cel osiągną jeśli wygrają połowę najbliższych meczów, których pozostało sześć.

W czwartym kolejnym spotkaniu Wiara Lecha straciła jako pierwsza bramkę. Goście wyszli na prowadzenie w 5 min, ale na przerwę schodzili z jednobramkową stratą. Po dziesięciu minutach padło wyrównanie po strzale Macieja Manelskiego, a w 20 min gola do szatni zdobył Wojciech Tabiszewski. W drugiej odsłonie podopieczni Jacka Sandera sukcesywnie powiększali przewagę. Pierwsze dziesięć minut po wznowieniu gry było zabójcze w wykonaniu Lechitów. W 23 i 25 min trafiał Mateusz Jedliński, a w 29 min strzelanie dla niebiesko-białych zakończył Marcin Antczak. W końcówce spotkania rezerwy Red Dragons stać było na drugie honorwe trafienie, które ustaliło wynik spotkania na 5:2.

W kolejnym meczu Wiara Lecha zagra z Futsalem Poznań. Derby stolicy Wielkopolski zostaną rozegrane w niedzielę 6 lutego o godzinie 15 w hali C przy ulicy Spychalskiego.