Wiara Lecha – TPS Winogrady 4:0

Wiara Lecha pokonała w meczu 17. kolejki V ligi TPS Winogrady 4:0. Klasycznym hattrickiem popisał się Dawid Kaczmarek, a jedno trafienie na swoje konto zapisał Marcin Mazurek. Derby dla Lecha!

W pierwszej części gry TPS postawił faworyzowanej Wiarze Lecha wysoko poprzeczkę. Zaskoczeni Kibole mieli bardzo duże problemy ze skonstruowaniem akcji i przez całe 45 minut oddali zaledwie dwa celne strzały. Goście z Winograd byli lepsi, ale nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Mikołaja Nawrowskiego, który był mocnym punktem przez całe spotkanie. Podopieczni Łukasza Kubiaka efektownie zakończyli słabą pierwszą odsłonę. W 45 min do piłki ustawionej 25 metrów od bramki podszedł Marcin Mazurek. Futbolówka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce.

Druga połowa to koncert gry Dawida Kaczmarka, który ustrzelił klasycznego hattricka. Najlepszy strzelec DWL w obecnym sezonie trafiał w 56, 63 i 74 minucie. Był to dla niego szczególny pojedynek, gdyż pierwszy raz założył na ramię opaskę kapitana. Zagrał też 99 mecz w niebiesko-białych barwach. Wiara Lecha w drugiej części zagrała zdecydowanie lepiej i w pełni wykorzystała zmęczenie rywali. TPS włożył wiele wysiłku w pierwszą odsłonę. Po zmianie stron był tłem dla niebiesko-białych. Lechici wygrali 4:0. Niestety boisko z urazami opuściło dwóch kluczowych graczy Wiary Lecha: Michał Niedźwiedzki i Hubert Wołąkiewicz.

W 18. kolejce kibice Lecha zagrają ponownie u siebie. Na Śródce podejmą Leśnika Margonin, z którym w zeszłej rundzie zremisowali 1:1. Mecz odbędzie się w sobotę 2 kwietnia o godzinie 18.