User Menu Search
Close
WIELKA ZRZUTKA NA HERB!
GKS Bełchatów
/ Kategorie: GKS Bełchatów

WIELKA ZRZUTKA NA HERB!

Jesteśmy świadkami najtrudniejszego momentu w historii GKS Bełchatów. Wicemistrz Polski z 2007 r. wycofał się z rozgrywek piłkarskich na szczeblu centralnym, a jego przyszłość stoi pod wielkim znakiem zapytania. Dlatego też informacje medialne o zamiarach wszczęcia postępowania upadłościowego przez klub skłoniły nas – Stowarzyszenie  Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” – do natychmiastowego działania w celu zabezpieczenia tego, co najcenniejsze – HERBU KLUBOWEGO.

Ten symbol jest dla klubu i jego sportowo-kibicowskiej społeczności najwyższą wartością, z którą się w pełni utożsamiamy i nosimy w sercach. Jest również niezbędny dla odbudowy klubu od podstaw z należytym nawiązaniem do tradycji GKS. Prawo ochronne na herb Klubu wygasa 15 kwietnia 2024 roku, dlatego też, wraz z upadającą spółką GKS Bełchatów S.A. rozpoczęliśmy na mocy powszechnie obowiązujących przepisów prawnych (art. 162 Prawa własności przemysłowej), procedurę polegającą na odpłatnym przeniesieniu praw autorskich na nasze stowarzyszenie, za w pełni rynkową cenę. W ten sposób jako organizacja działająca non-profit, w poczuciu odpowiedzialności kibicowskiej, zdecydowaliśmy się zadbać o największą tożsamość Klubu, jaką bez wątpienia jest jego herb. Symbol, który kojarzą wszyscy sympatycy piłki nożnej w kraju oraz poza jego granicami i wokół którego będziemy odbudowywać nasz ukochany Klub.

 

Nasze stowarzyszenie jest działającą od 17 lat organizacją zrzeszającą społeczność kibiców GKS Bełchatów, utrzymującą się z dobrowolnych wpłat na działania statutowe. Od 6 lat uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod przewodnictwem Polskiego Związku Piłki Nożnej pt. „KIBICE RAZEM”. W trakcie tych kilkunastu lat byliśmy organizatorami wielu imprez charytatywnych, sportowych, kibicowskich oraz patriotycznych. Przykładowo, pięć lat temu byliśmy odpowiedzialni za większość działań związanych z oficjalnymi obchodami 40-lecia GKS. Byliśmy partnerem Klubu w niemal całej jego działalności marketingowej przez ostatnią dekadę – Klub zawsze mógł liczyć na naszą bezinteresowną pomocną dłoń. Nasza codzienna praca skupia się na akcjach promujących sportowy tryb życia, kulturalny i pozytywny doping oraz kultywowanie tradycji i historii klubu z górniczą tożsamością w tle. Wierzymy, że w gdy ponownie przyjdzie nam się zjednoczyć wokół „Dumy Górniczego Miasta”, wspólnymi siłami i bez podziałów uda się zbudować nowy GKS, z zachowaniem pamięci o 45-latach historii i łącząc całą społeczność pod jedynym herbem. Jest on do tego niezbędny. Bez naszych działań istnieje ryzyko, że herb zostałby przez Klub stracony w prowadzonym procesie upadłościowym...

W nawiązaniu do powyższego, zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe w postaci dobrowolnej wpłaty w formie darowizny na nasze stowarzyszenie. Deklarujemy, że całość wpłat zostanie przeznaczona na sfinalizowanie zakupu praw do herbu klubowego.

 

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/dk5v3k

 

DANE DO PRZELEWU:
Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze"
ul. Sportowa 3, 97-400 Bełchatów
Bank: ING Bank Śląski  28 1050 1461 1000 0090 3085 5689
Tytułem: DAROWIZNA

Drukuj
301

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top