User Menu Search
Close
Wielkopolska Komorniki I najlepsza na turnieju rocznika 2011
Lech Poznań
/ Kategorie: Lech Poznań

Wielkopolska Komorniki I najlepsza na turnieju rocznika 2011

Duszyczki Cup 2021

Pierwszy zespół Wielkopolski Komorniki okazał się najlepszy wśród czternastu zespołów uczestniczących na Duszyczki Cup 2021 dla rocznika 2011. W grupie finałowej wyprzedził Canarinhos Skórzewo Żółci i Unię Swarzędz.

Pierwszy turniej Duszyczki Cup 2021 za nami. Drugi rok z rzędu rozgrywki odbyły się w Centrum PLEK mieszczącym się na poznańskich Smochowicach. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły zespoły z roczników 2011 i młodsi, wśród których pojawiły się drużyny spoza Wielkopolski: AM Cracovia, Astra Ustronie Morskie i Gwardia Koszalin. Trofeum broniła Wielkopolska Komorniki, która w niedzielę pojawiła się w sile dwóch teamów.

W turnieju rocznika 2011 ostatecznie wystąpiło 14 zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy. W grupie A i B zagrało po 5 drużyn, w grupie C 4. Po fazie eliminacyjnej w zależności od zajętych miejsc wszystkie zespoły zostały podzielone na cztery grupy pod nazwami Liga Mistrzów, Liga Narodów, Liga Europy i Liga Konferencji, a dwie ostatnie drużyny grup A i B rozegrały mecz o 13. miejsce.

Zmagania w grupie A pewnie wygrała pierwsza drużyna Wielkopolski Komorniki. Obrońcy tytułu wygrali wszystkie mecze i awansowali do Ligi Mistrzów bez straty gola. Druga była Gwardia Koszalin, która do meczu z Wielkopolską również mogła pochwalić się kompletem punktów. Decydująca potyczka o pierwsze miejsce w grupie A zakończył się zwycięstwem klubu z Komornik 4:0. O tym kto wygra grupę B również decydował ostatni pojedynek. Zmierzyły się w nim Cracovia i Canarinhos Skórzewo Żółci. Oba zespoły przed pierwszym gwizdkiem miały na swoim koncie komplet punktów, ale w lepszej sytuacji były Kanarki, które mogły pochwalić się lepszym bilansem bramkowym. Pasy musiały wygrać. Przy gorącym dopingu kibiców obu zespołów siódemki Cracovii i Canarinhos stworzyły kapitalne widowisko zakończone remisem 1:1. Podział punktów promował do Ligi Mistrzów zespół ze Skórzewa. W grupie C sprawa awansu do grupy finałowej zakończyła się po drugiej kolejce. Unia Swarzędz pokonała Akademię Reissa Nowy Tomyśl i już po drugim meczu mogła świętować wejście do Ligi Mistrzów. Drugą lokatę zajęła APR z Poznania, która na inaugurację przegrała ze zwycięzcami grupy.

W drugiej fazie turnieju odbywała się rywalizacja o poszczególne miejsca. Po ciekawym boju trzynastą lokatę zajęła Akademia Wiary Lecha z Robakowa, która pokonała Stellę Luboń 3:2. Zmagania w Lidze Konferencji zakończyły się zwycięstwem drugiej drużyny Wielkopolski Komorniki, która wygrała oba pojedynki – z Rokitą 4:2 i APR Nowy Tomyśl 2:1. Ligę Europy z kompletem punktów i bez straty gola zwyciężyła Akademia Reissa z Dopiewa, a w Lidze Narodów najlepsza okazała się Gwardia Koszalin, która w decydującej rozgrywce ograła Cracovię 1:0.

Rywalizacja w Lidze Mistrzów miała jednego bohatera. Została nim Wielkopolska Komorniki, która pokonała Unię Swarzędz i Canarinhos Skórzewo Żółci. Sześć punktów, bilans 7:0 – dominacja. Komorniczanie zasłużenie wygrali rozgrywki Duszyczki Cup 2021 dla rocznika 2011. Drugą lokatę zajął zespół ze Skórzewa, który w meczu o srebrne medale okazał się minimalnie lepszy od Unii Swarzędz wygrywając 1:0.

Po zakończeniu turnieju wszyscy jego uczestnicy zostali nagrodzeni. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz niebieską czapkę z logotypem ośrodka Kibice Razem-Lech Poznań. Trzy najlepsze zespoły wyjeżdżały z PLEK-a z okazałym pucharami. Pamiątki trafiły także w ręce trenerów, którzy otrzymali od partnera turnieju Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz kalendarze Lecha Poznań na rok 2022. Nagrodzeni zostali również najlepszy bramkarz oraz król strzelców. Wśród golkiperów wyróżnienie otrzymał Wojciech Rajda z AM Cracovia, a statuetkę dla najlepszego snajpera odebrał Michał Garmarek z Wielkopolski Komorniki. Warto też wspomnieć, że każdy zawodnik oraz trener otrzymał od Piekarni-Cukierni Nowaczyk słodką niespodziankę.

Wyniki turnieju Duszyczki Cup 2021 dla rocznika 2011 (klik!)
Klasyfikacja końcowa
 1. Wielkopolska Komorniki I
 2. Canarinhos Skórzewo Żółci
 3. Unia Swarzędz
 4. Gwardia Koszalin
 5. AM Cracovia
 6. Akademia Piłkarska Reissa Poznań
 7. Akademia Piłkarska Reissa Dopiewo
 8. Canarinhos Skórzewo Niebiescy
 9. Astra Ustronie Morskie
 10. Wielkopolska Komorniki II
 11. Akademia Piłkarska Reissa Nowy Tomyśl
 12. Rokita Rokietnica
 13. Akademia Wiary Lecha Robakowo
 14. Stella Luboń

Turniej Duszyczki Cup 2021 dla rocznika 2011 był współfinansowany ze środków Miasta Poznań.

Drukuj
1111

Czytaj więcej

brak treści

Wystąpił problem podczas ładowania treści

Previous Następny
Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2022 KIBICE RAZEM
Back To Top